ŠTÍTEK: slavnost

Princezna Kate se po skoro šesti měsících ukázala na veřejnosti
Příznivci princezny z Walesu Kate se konečně dočkali. Po půl roce se Catherine, která se léčí s rakovinou, v sobotu poprvé objevila na veřejnosti. S manželem Williamem a dětmi se zúčastnila oslavy narozenin krále Karla III. Britská média napsala, že Kate v bílých šatech vypadala skvěle a uvolněně. Velkou pozornost na sebe strhli i princeznini potomci. 
6 fotografií

Kate zastínila i krále. Princeznino první vystoupení bylo plné symbolů a smíchu

Státy mimo EU
Příjezd policejních automobilů na festivalové pódium nebyl ostrým zásahem, ale poděkováním policistů za jejich práci.
/FOTO, VIDEO/ Mezi tradiční partnerská města Náchoda patří lotyšská Bauska. Vztahy mezi českým a pobaltským městem jsou ideově ukotveny v zajímavých historických souvislostech. Spojnicí mezi Náchodem a Bauskou je osoba Petra Birona, vévody Kuronského a Zaháňského, majitele náchodského panství na sklonku 18. století. Lotyšská Bauska byla v historii rovněž sídlem kuronských vévodů.
22 fotografií

Partneři z Jantarové stezky. Náchod a lotyšskou Bausku spojuje kuronská historie

Náchodsko
Připomenutí 80. výročí Dne D ve Francii.
Město Plzeň se 5. až 9. června účastnilo 80. výročí Dne D ve Francii. Tato největší vyloďovací operace ve vojenských dějinách, jež začala v Normandii 6. června 1944, znamenala začátek osvobozování západní Evropy od nacismu. Zástupci západočeské metropole na Utah Beach uctili památku všech vojáků, v Arromanches Les Bains zorganizovali ceremonii k novému umístění pamětní desky věnované Československé samostatné obrněné brigádě. Kemp českého klubu vojenské historie Tommy & Yankee, jenž je pravidelný účastník plzeňských Slavností svobody, ve městě Trévierès navštívil prezident Petr Pavel.
8 fotografií

Plzeň si v Normandii připomněla vyloďovací operaci z druhé světové války

Plzeňsko
Vrcholem sobotního programu Slavností pětilisté růže 2008 byl ohňový průvod.
Už jen týden a něco a v Českém Krumlově vypukne další, už 36. ročník Slavností pětilisté růže. Odstartují v pátek 21. června v 10 hodin několika jarmarky, bohatý program potrvá až do neděle. V letošním roce si Krumovští připomenou dvě významná výročí z historie města: 750. výročí města, kdy v roce 1274 bylo Vnitřní Město poprvé zmíněno jako obchodní osada i se svým prvním rychtářem Sipotou, a také rok 1584, kdy bylo Vilémovi z Rožmberka uděleno nejvyšší říšské vyznamenání, řád Zlatého rouna. 
23 fotografií

Blíží se krumlovské Slavnosti pětilisté růže. Podívejte se na ně do let 2008-9

Českokrumlovsko
Milan Smrčka říkající si Záviš.
Jaký bude nadcházející víkend? Doufejme, že slunečný. Děti můžete vzít na zámek do Zbiroha či tu navštívit městské slavnosti. Fanoušky punku jistě zaujme hudební festival na koupališti ve Strašicích. Mlečice chystají dětské odpoledne, v Rokycanech vystoupí folklórní soubory Sluníčko a Rokytička. Vypravit se můžete i na exkurzi k padrťským tůním.

Kam o víkendu? Na slavnosti do Zbiroha, na festival do Strašic i k tůním

Volný čas
Notování Zábřehem 2024.
I letos Notování Zábřehem přilákalo na náměstí několik tisíc diváků. Ti si tak 8. června pod taktovkou pořadatele akce Dechového orchestru Zábřeh, měli možnost užít sedmnáct zbrusu nových originálních aranží z českých i zahraničních velkofilmů. Hudba byla doplněná o poutavou filmovou videoprojekci a světelné či pyrotechnické efekty. Sedmý ročník úspěšné akce tak symbolicky přispěl další sedmičkou k oslavám výročí 770 let města Zábřeh.
15 fotografií

Filmové melodie přilákaly tisíce lidí. Přispěly k velkolepým oslavám města

Čtenář reportér
Zleva: Pavel Kozák, Vladimír Blažej a Michal Puš.
Patří mezi nejzkušenější, ale tohle ve své bohaté kariéře ještě nikdy nezažil. Gólman Michal Puš přispěl v dresu Železnice k historické sezoně. Po překvapivém, ale zcela zaslouženém triumfu v Poháru hejtmana dokázal klub, který hrál ještě v sezoně 2016/2017 okres, vybojovat postup do krajského přeboru! „Je to pohádka,“ přiznává sedmatřicetiletý brankář.  
54 fotografií

Matador Puš o úspěchu Železnice: Pohádka! Ředitel oslav už ale nejsem, směje se

Fotbal
Anna Fialová a Filip Březina jako pár ve hře Marná lásky snaha
V roce 2018 měla na Letních shakespearovských slavnostech premiéru v představení Dobrý konec všechno spraví jako Helena, sirotek a schovanka hraběnky. V letošním roce se tam herečka Anna Fialová ukáže jako francouzská princezna ve hře Marná lásky snaha. „Poprvé mi bylo na Slavnostech moc dobře. Letos je tu taky boží parta lidí. Pracovat s ní je sen,“ říká v rozhovoru pro Deník.
23 fotografií

Moje princezna ze Shakespeara se s ničím nepáře, přibližuje herečka Anna Fialová

Divadlo
Líšeňští fotbalisté (v bílém) odehrají v letní přípravě šest utkání.
Dva soupeři z Rakouska nebo speciální střetnutí s Baníkem Ostrava. Líšeňští fotbalisté už příští týden rozjíždějí letní přípravu na novou sezonu, před startem nového druholigového ročníku odehrají šest zápasů. V Brně se představí jen jednou, v neděli 23. června při oslavách stého výročí klubu vyzvou Ostravu, generálku brněnský celek odehraje v Rakousku. Vyzve v ní druholigový FAC Vídeň.

Příprava Líšně: Hodně cestování, tahákem je duel s Baníkem. Generálka v Rakousku

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA
Účastníci tradičního setkání veteránů si dali sraz v areálu johanitské komendy i v minulých letech.
Českodubskými slavnostmi ožije město na Liberecku už v pátek a sobotu 14. - 15. června a návštěvníci se můžou těšit na zajímavý program. Začne se už v pátek večer promítáním letního kina, na programu jsou dvě oblíbené české komedie. Sobotu zaplní Český Dub stánkaři s nabídkou regionálních produktů i nejrůznějšího drobného zboží a den zpestří i přehlídka historických vozidel. Program slavností v Českém dobu nabídne i Rodinný den na Šibeničním vrchu, kde děti čeká hra s pětadvaceti stanovišti a následovat bude Burgrfest s koncerty kapel.
43 fotografií

Letní kino, stánkaři i historická auta. Známe program Českodubských slavností

Volný čas
Sportovní ředitel Slatiny Martin Dittert (na snímku uprostřed) dal o víkendu tři góly za béčko Slatiny a pak si užil oslavy postup.
Pořádně pikantní byly sobotní oslavy triumfu fotbalového béčka Slatiny v tomto ročníku III. třídy okresu Brno-město. Na výhře 7:1 nad Starým Lískovcem se totiž hattrickem a dvěma asistencemi podílel sportovní ředitel klubu Martin Dittert. Ten přitom svou aktivní kariéru, při níž plnil roli brankáře a slavil i výhru nad Baníkem Ostrava, ukončil už před dvěma roky.
3 fotografie

Vychytal Baník, teď zpestřil oslavy Slatiny hattrickem. Dittert chce výš i áčko

Okresy