ŠTÍTEK: slavnost

Rokycanské pivní slavnosti 2022.
Kam na Rokycansku o víkendu? Naposledy můžete zavítat na Lucemburský Zbiroh, v evangelickém kostele v Rokycanech pokračují koncerty, láká i výstava kaktusů. Chystají se 7. rokycanské pivní slavnosti, velké oslavy SHD Radnice ke 140 let sboru, v areálu Domu přírody Brd se křtí kniha Jana Čáky. Ve Zbiroze lze navštívit Dětské sportovní odpoledne, v Radnicích zvou na Hudbu v synagogách.

Kam o víkendu? Pozor, některé akce se ruší či přesouvají kvůli počasí

Volný čas
Klášter Kladruby
Pokud vše nezkazí počasí, je nabídka našich tipů, kam vyrazit o víkendu, opět pestrá. Vyrazit můžete do přírody, nechat děti užít si svůj den na oslavách napříč regionem, využít mimořádných prohlídek v benediktinském klášteře v Kladrubech anebo pořádně zavzpomínat na své rockové mládí s Extra Band revivalem. 

Tipy na víkend: Extra Band, slavnosti, dětské dny i kájení máje

Volný čas
Divadélko Kůzle: pohádka Putování žáka Nezbedy.
/FOTO, VIDEO/ Kůzle slaví 15 let a v rámci svých oslav uspořádá rodinný festival Kůzlefest. Uskuteční se v neděli 2. června od 13 hodin v zábavním parku Heroland v Březové nedaleko Kutné Hory. Na pódiu vystoupí kromě divadla a kapely Kůzle i spřátelené hudební soubory, ve kterých účinkují členové kůzlečí kapely: Crossband, Bílá nemoc, L.O.S., JeToJedno.
3 fotografie

Rodinné odpoledne s rockovým večerem. To bude Kůzlefest v Herolandu v Březové

Volný čas
Hudební festival Labefest 2023
Třetí víkend děčínských slavností přinese nabitý hudební program. Návštěvníci se budou moci těšit na Olympic, Mig 21, Xindla X, Marpa a další známé vystupující. Noční oblohu tradičně rozzáří ohňostroj, druhá stage festivalu Labefest nabídne bohatý program také na Mariánské louce, včetně Adrenalin Challenge Kids. Podívejte se, co vše vás o víkendu čeká.
52 fotografií

Třetí víkend slavností v Děčíně: Ohňostroj s Bondem i hvězdy na Labefestu

Děčínsko
Čeští hokejisté oslavili mistrovský titul na Staroměstském náměstí
Staroměstské náměstí v Praze v pondělí odpoledne ovládla hokejová euforie. Čeští mistři světa přivezli mezi fanoušky pohár pro vítěze šampionátu a všichni se příznivcům představili na připraveném pódiu i na střeše autobusu. Panovala výborná nálada, šampaňské i pivo teklo proudem, hráči tancovali, zpívali a dopřáli si i vítězný doutník. „To je to, co jsem si vždycky přál, když jsem byl malý kluk a hrál jsem si na ulici před barákem,“ přiznal obránce Radko Gudas.
91 fotografií

Mistři se radovali na střeše autobusu i na pódiu. Namol jsme všichni, řekl Nečas

Hokej
Pilot Ferrari Charles Leclerc se vrhá do moře
Dočkal se. Panování stáje Red Bull a šampiona Maxe Verstappena už muselo lidem z Ferrari a také mnoha fanouškům formule 1 lézt krkem. V této sezoně vyhrál famózní Nizozemec pětkrát ze sedmi závodů. To se ve stáji se vzpínajícím se koníkem ve znaku se to vůbec nelíbilo, až přišla Grand Prix Monaka. V ní v neděli triumfoval domácí jezdec v červeném monopostu Charles Leclerc.

Vítězná oslava Ferrari. Leclerc a stájový boss se vykoupali v přístavních vodách

Motorismus
Dobrovolní hasiči z Poštovic slavili 120 let od založení sboru.
/VIDEO, FOTO/ Dobrovolní hasiči v Poštovicích oslavili v sobotu 120 let od založení sboru. Na slavnost přijalo pozvání sedmnáct hasičských sborů z celého okresu a přijeli i hasiči z Ústeckého kraje. Nechyběli profesionální zdravotničtí záchranáři z Křimic, členové Českého červeného kříže z Prahy, a stejně tak pražští vodní záchranáři nebo policejní psovodka. Mimořádnou podívanou si nenechaly ujít na dvě stovky návštěvníků.
86 fotografií

Dobrovolní hasiči z Poštovic slavili 120 let od založení sboru

Volný čas
Staročeské máje.
Májové slavnosti se uskutečnily 25. května od 14 hodin v areálu hasičské zbrojnice v Sedlci ve Starém Plzenci. Hudební doprovod zajistili muzikanti z Mrákova, vystoupil lidový soubor Úslaváček založený a vedený paní Kateřinou Palátovou při ZUŠ Starý Plzenec, děti z mateřské školy Sedlec a mladí tanečníci ze Žákavé. 
21 fotografií

Podívejte se, v Sedlci se konaly Májové slavnosti

Plzeňsko
Oslavy B-týmu Baníku Ostrava po postupu do druhé ligy.
Měli to extrémně složité, prali se však statečně. Fotbalisté Uherského Brodu více než hodinu trápili favorizovaný Baník, na Bazalech dlouho drželi šanci na senzační bodový zisk. Nakonec vítězi MSFL podlehli 0:2 a přihlíželi postupovým oslavám domácího týmu. Zatímco juniorka Baníku v předstihu ovládla třetí ligu, celek ze Slovácka klesl po další porážce na poslední místo.
35 fotografií

Broďané asistovali u postupových oslav Baníku, klesli na poslední místo

Fortuna ČFL + MSFL
Oslavy B-týmu Baníku Ostrava po postupu do druhé ligy.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Juchání, šampaňské, prvotní oslavy… To vše zavládlo chvíli po polední na ostravských Bazalech, kde rezerva fotbalového Baníku dotáhla triumf v MSFL. Svěřenci kouče Josefa Dvorníka v duelu 30. kola třetí nejvyšší soutěže porazili doma parádní ranou stopera Patrika Měkoty a hlavičkou Guy Retena Elekany Uherský Brod 2:0 a tři zápasy před koncem vědí, že je z prvního místa už nikdo nesesadí. V nové sezoně tak bude působit o patro výš – ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. Po dlouhých 56 letech.
35 fotografií

VIDEO: Baník mistr, Baník mistr…! Na Bazalech se po 20 letech slaví titul

Fortuna ČFL + MSFL
Fanoušci Sparty v neděli odpoledne zaplní Letenskou pláň.
Budete vysílat hokej? Sociální sítě fotbalové Sparty zaplavily v sobotu večer právě tyto dotazy. Poté, co česká hokejová reprezentace přejela Švédsko v semifinále světového šampionátu 7:3 a postoupila do bojů o zlato, bylo jasné, že spousta fotbalových fanoušků by chtěla vidět hokejový zápas i si užít oslavy sparťanského "double" naplánované na Letenskou pláň. Jenže obě akce se trochu překrývají…
133 fotografií

Dilema sparťanských fanoušků. Užít si mistrovské oslavy nebo sledovat hokej?

FORTUNA:LIGA
Vítězslav Jaroš.
Vítězství má nejen ve jméně, ale teď i v životopise. Fotbalový brankář Vítězslav Jaroš zakončil pohádkově půlroční hostování v rakouském Sturmu Graz ze slavného Liverpoolu. Po poháru se svým týmem pozlatil i ligu. „Větší úspěch než double udělat nejde,“ zářil 22letý rodák z Příbrami během pompézních oslav, které se po vítězství 2:0 v posledním kole nad Klagenfurtem přesunuly i na zaplněné náměstí. Ovšem sezona ještě nekončí, Jaroš bude netrpělivě sledovat českou nominaci na EURO.
5 fotografií

Víc se povést nemohlo, říká Jaroš po zisku double s Grazem. Co EURO?

Fotbal
Ve Varnsdorfu si připomínají 100 let od založení jedné z největších textilních továren v Česku.
/FOTO, VIDEO/ Přesně před sto lety vzniklo na severu Čech punčochářské impérium, které minimálně v Evropě nesneslo srovnání. Kunertovy závody ve Varnsdorfu, po válce přetransformované do podniku Elite, denně vyráběly až 100 tisíc punčoch a byly výhradním dodavatelem jiného impéria, Baťovského. Od čtvrtka 23. května si ve Varnsdorfu toto výročí připomínají řadou akcí pro Eliťáky i pro veřejnost.
46 fotografií

Poslední směna, prohlídky i hudební zábava. Varnsdorfská Elitka slaví 100 let

Děčínsko