ŠTÍTEK: slavnost

Ilustrační foto
Nadcházející víkend je nabitý skvělými akcemi. Podívejte se na naše tipy z celého Olomouckého kraje. Zajímavá všehochuť je i na Prostějovsku. V pátek u Rockyho zahraje Elán revival, v sobotu v Kostelci pohladí cimbál, v neděli se bude žehnat pramenům ve Skalce a hody se budou slavit v Plumlově. 

Kam o víkendu? Na Elán, cimbálovku, do lázní nebo slavit hody

Volný čas
Letní shakespearovské slavnosti proběhnou v Ostravě již posedmnácté.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Největší divadelní festival v historii slavností! I tímto sloganem je uváděn letošní, již 17. ročník divácky velmi populárních Letních shakespearovských slavností, které se jako obvykle uskuteční na Slezskoostravském hradě. Ovšem pozor, letos se divadelní slavnosti konají netradičně dříve – od 8. července do 11. srpna. A nač se tedy můžete těšit?  
10 fotografií

Posedmnácté! Letní shakespearovské slavnosti v Ostravě otevře Večer tříkrálový

Ostravsko
Hornické slavnosti letos proběhnou v červnu spolu s Dny Karviné.
Tradiční Hornické slavnosti OKD, které jsou určeny nejen rodinám zaměstnanců OKD, ale všem obyvatelům hornického regionu, se pro letošní rok spojily s městskými oslavami a uskuteční se 7. a 8. června pod názvem Dny Karviné a Hornické slavnosti 2024. Na čtyřech místech v centru města se návštěvníci mohou těšit na dvoudenní hudební a zábavný program pro malé i velké, který bude zcela zdarma.  

Hornické slavnosti letos proběhnou v červnu spolu s Dny Karviné

Karvinsko
Ilustrační foto
Smršť festivalů našlapaná hvězdami se v nadcházejících týdnech prožene Olomoucí. Divokou hudební jízdu na Korunní pevnůstce odstartuje již v pátek 24. května návrat tradičního Beerfestu, hned následující víkendy to tam rozbalí Slavnosti Olomouc s Nohavicou, rap/popový Big Up i velká retro párty se superstars z devadesátek. Nevšední zážitek přinese i multižánrový Festival filharmonie propojující umění orchestru Moravské filharmonie s hvězdami české hudby.

Smršť festivalů v Olomouci startuje. Každý víkend plný hvězd. Kdy, kdo, za kolik

Olomoucko
Sochaři Děčínu 2023
Děčín má za sebou první víkend letošních městských slavností, při němž si lidé užili například pochodňový průvod, historický trh nebo středověkou bitvu. Nyní je čeká druhý víkend, zavítat mohou na tradiční akci Sochaři Děčínu nebo Jízdu na pohodu, děti si pak užijí Den plný her nebo Běláskové klání. Pestrý program přinese také Den nejen pro seniory.
41 fotografií

Sochaři Děčínu nebo Běláskové klání. Městské slavnosti pokračují druhým víkendem

Děčínsko
Sledování hokeje s pivem v ruce. Lidé ve Vyškově si užili slavnosti zlatého moku
/PŘEHLEDNĚ/ Unikly vám některé události uplynulého týdne na Vyškovsku? Nevadí, připravili jsme pro vás týdenní souhrn aktualit. Vracíme se například ke Slavnostem piva, které po dva dny ovládly Masarykovo náměstí ve Vyškově. Začaly samosběry jahod, v uplynulých dnech však také na Vyškovsku pokročily práce silničářů na modernizaci dálnice D46. Přečtěte si více.
41 fotografií

Uplynulý týden na Vyškovsku: Slavnosti piva i vážná nehoda motorkáře

Vyškovsko
Letní bazén Plaveckého areálu v Přerově, srpen 2023
Na otevření se v těchto dnech připravují provozovatelé venkovních plaveckých areálů na Přerovsku. Jako první už tradičně otevře koupaliště v Kojetíně, kde startuje sezona 1. června. Od poloviny měsíce bude zpřístupněn také venkovní areál v Přerově a návštěvníci mohou oslavit padesáté narozeniny oblíbeného koupaliště v Čechách. Otevře i bazén v Lipníku nad Bečvou.
13 fotografií

Koupaliště na Přerovsku v červnu zahájí sezonu. Kde vstupné podraží?

Přerovsko
Šéf Baníku Ostrava Václav Brabec.
Fanoušci fotbalového Baníku Ostrava budou tento týden na nohou. Slezskému klubu půjde hned o dva zásadní milníky, minimálně tedy v éře majitele Václava Brabce. Ligový A-tým se proti Slovácku popere v neděli (16 hodin) o čtvrté místo a vstupenku do evropských pohárů, byť situaci nemá plně ve svých rukou. Ještě předtím si však třetiligová rezerva může zajistit postup do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.
66 fotografií

Propuknou po letech na Bazalech oslavy? Brabcův Baník vyhlíží klíčový týden

FORTUNA:LIGA
Fotbalová Líšeň slaví výročí 100 let od založení klubu a chystá velké oslavy.
Vše začalo v hostinci U Slezáků. Tam se 20. května 1924 začala psát historie líšeňského fotbalu, která trvá až do dnes. Tedy v pondělí na den přesně sto let. Brněnský klub SK Líšeň slaví kulaté výročí a chystá velké oslavy. Na neděli 23. června si proto přichystal speciální den pro současné i bývalé hráče, funkcionáře i fanoušky, vrcholem bude utkání s předním týmem nejvyšší soutěže. Do Líšně zamíří Baník Ostrava.

Líšeň je stoletá! Chystá velké oslavy, vrcholem bude speciální zápas s Baníkem

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA
Fotbalová Líšeň slaví výročí 100 let od založení klubu a chystá velké oslavy.
Vše začalo v hostinci U Slezáků. Tam se 20. května 1924 začala psát historie líšeňského fotbalu, která trvá až do dnes. Tedy v pondělí na den přesně sto let. Brněnský klub SK Líšeň slaví kulaté výročí a chystá velké oslavy. Na neděli 23. června si proto přichystal speciální den pro současné i bývalé hráče, funkcionáře i fanoušky, vrcholem bude utkání s předním týmem nejvyšší soutěže. Do Líšně zamíří Baník Ostrava.

Oslavy v Brně. Líšeň má 100 let, vrcholem bude speciální zápas s Baníkem

Fotbalové perličky
Anna Fialová a Anna Kameníková při čtené zkoušce komedie Marná lásky snaha
Ne příliš tradicionalisticky alžbětinská, zároveň ne křečovitě modernizovaná má být novinka letošních Letních shakespearovských slavností, kterou bude komedie Marná lásky snaha. Hlavní role v ní ztvární Anna Fialová a Filip Březina, kteří na sebe v poslední době upozornili televizními rolemi – ona Ivetou ze stejnojmenné série o zpěvačce Bartošové, on Filipem ze seriálu Smysl pro tumor.

Letní Shakespeare svede dohromady Annu Fialovou a Filipa Březinu

Divadlo
Oslavy titulu Sparty se zvrhly, v Mladé Boleslavi byli místní i policie proti
Výjevy z policejního zásahu na stadionu v Mladé Boleslavi pobouřily (nejen) sparťanské fanoušky. Vždyť oslavy titulu mistra ligy přímo na trávníku jsou obvyklé v celém světě. Nedávno takhle vtrhli na hřiště třeba diváci v Leverkusenu. Jde o letitý zvyk, tradici. Zcela nezvládnutá boleslavská akce těžkooděnců však bohužel jen nalila olej do ohně.
53 fotografií

Obžaloba po ostudě: Policie zničila euforii Sparty, vinen je i český fotbal

Zajímavosti z fotbalu
Olomoucké vinné slavnosti na Dolním náměstí, pátek 17. května 2024
Tradiční Olomoucké vinné slavnosti zaplnily od pátku Dolní náměstí. Svá vína představuje šestatřicet vinařů z České republiky i zahraničí. Nechybí samozřejmě ani občerstvení nebo doprovodný kulturní program. Košty, dobroty a muzika lákaly v pátek i v nevlídném počasí. Slavnosti pokračují v sobotu až do noc, předpověď již slibuje méně deště a více slunce i tepla.
82 fotografií

Olomoucké vinné slavnosti zaplnily náměstí. S košty, dobrotami a muzikou

Olomoucko