ŠTÍTEK: orchestr

Notování Zábřehem 2024.
I letos Notování Zábřehem přilákalo na náměstí několik tisíc diváků. Ti si tak 8. června pod taktovkou pořadatele akce Dechového orchestru Zábřeh, měli možnost užít sedmnáct zbrusu nových originálních aranží z českých i zahraničních velkofilmů. Hudba byla doplněná o poutavou filmovou videoprojekci a světelné či pyrotechnické efekty. Sedmý ročník úspěšné akce tak symbolicky přispěl další sedmičkou k oslavám výročí 770 let města Zábřeh.
15 fotografií

Filmové melodie přilákaly tisíce lidí. Přispěly k velkolepým oslavám města

Čtenář reportér
Ze sobotního programu Kmochova Kolína.
Druhým dnem pokračoval v sobotu program devětapadesátého ročníku mezinárodního hudebního festivalu Kmochův Kolín. Ten otevřel již patnáct minut po deváté hodině ranní Dechový orchestr ZUŠ Horní Počernice a po dalších dvou mládežnických kapelách patřil polední koncert Kapele pětatřicátého plzeňského pěšího pluku – Foligno a před příchodem průvodu muzikantů a mažoretek městem na Karlovo náměstí koncertovali ještě mladí muzikanti z Chlumce nad Cidlinou a Uničova.
115 fotografií

Druhý festivalový den otevřel další koncertní prostory a přivítal Ewu Farnou

Volný čas
Ilustrační snímek
Dne 15. 6. 2024 se na Mlýnské kolonádě a v Císařských lázních uskuteční Krajská přehlídka základních uměleckých škol Karlovarského kraje v rámci celostátního festivalu ZUŠ OPEN, který zastřešuje Nadační fond Magdaleny Kožené, a v rámci kterého se konají vystoupení mladých umělců „základních uměleckých škol povinných“ po celé České republice. Hned od druhého ročníku se každoročně organizace krajské přehlídky ujal Karlovarský symfonický orchestr.

Mladí ladí na ZUŠ OPEN, zastřešený Nadačním fondem Magdaleny Kožené

Čtenář reportér
Junior orchestr působící při Základní umělecké škole Bedřicha Smetany v Plzni věnoval svůj jarní koncert Bedřichu Smetanovi, jehož 200. výročí narození si letos připomínáme.
Junior orchestr působící při Základní umělecké škole Bedřicha Smetany v Plzni věnoval svůj jarní koncert Bedřichu Smetanovi, jehož 200. výročí narození si letos připomínáme. V mimořádně zdařilé produkci nazvané Co ty na to, Bedřichu přinesl v koncertním sále v Plzni – Skvrňanech melodie Smetanovy, ale i hudbu současnou, filmovou a muzikál. Na koncertu zněly nejen Smetanovy melodie, ale byl zde i jubilant sám!
7 fotografií

Junior orchestr věnoval svůj koncert Bedřichu Smetanovi

Čtenář reportér
Česká i světová interpretační, pěvecká a baletní špička se představí letos od 30. května do 3. července na Mezinárodním hudebním festivalu (MHF) Leoše Janáčka, který je považován za jeden z nejvýznamnějších festivalů klasické hudby v České republice.
Česká i světová interpretační, pěvecká a baletní špička se představí letos od 30. května do 3. července na Mezinárodním hudebním festivalu (MHF) Leoše Janáčka, který je považován za jeden z nejvýznamnějších festivalů klasické hudby v České republice. Slavit se bude také výjimečný Rok české hudby s připomínkou dalších velikánů: Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka.
4 fotografie

Festival Leoše Janáčka bude také poctou Smetanovi a Dvořákovi

Podnikání
Pětadvacetiletý Matyáš Novák vystoupí při několika příležitostech v jižních Čechách, v Písku i Českých Budějovicích. Je jedním z účinkujících na festivalu Hvězdy nad Vltavou.
/ROZHOVOR/ Klavírista Matyáš Novák (25) patří díky mimořádnému harmonickému cítění, širokému repertoáru a vynikající úhozové technice k nejperspektivnějším pianistům své generace. V deseti letech vystoupil poprvé s orchestrem, v devatenácti debutoval v Carnegie Hall v New Yorku, ve dvaceti se představil samostatným recitálem na festivalu Pražské jaro.
32 fotografií

Na jih Čech míří nadějný klavírista. Miluje vlaky, drůbež a zahradničení

Zprávy
Na tradičních dobříšských slavnostech si děti i dospělí užili v minulých letech mimo jiné i spanilou jízdu motorkářů.
/FOTO, VIDEO/ Nabídka dalšího májového víkendu je opět pestrá. Na Příbramsku budou vyhrávat dechovky, Banjo band Ivana Mládka i České srdce. A ze Svaté Hory vyrazí na dobrodružnou cestu s cílem v Příbrami cyklisté. Také u sousedů ve středních Čechách je kam zajet, třeba na festival, jehož hvězdami jsou Jablkoň a Buty, na výstavu psů, otevírání studánek nebo košíkářský workshop. 
20 fotografií

Kam o víkendu: na májové slavnosti i festival dechovek s mažoretkami

Volný čas
Vystoupení Culinky.
Na Rokycansku je naplánováno spousta zajímavých akcí a i počasí jim bude přát. Zveme vás na Slavnostní koncert k 50. výročí založení Dechového orchestru ZUŠ Rokycany, Tradiční Férovou snídani na podporu pěstitelů ve Zbiroze, okruh Karla IV. tamtéž, bleší trh ve Skomelně, divadelní přehlídku Radnický dráček, vystoupení Culinky Na Střelnici, Setkání nejen seniorů v Příkosicích, sportovní akci Atlet Rokycan a Pěvecký koncert nejen pro maminky v kostele sv. Vavřince ve Stupně.

Kam o víkendu? Radnický dráček i koncert nejen pro maminky ve Stupně

Volný čas
Devadesátičlenný orchestr malých velkých filharmoniků vystoupí v sobotu ve Zlíně.
Orchestr s unikátním zvukem, který se podaří dát dohromady jen jednou za pár let. Ve Zlíně se blíží do finále orchestrální projekt Malí velcí filharmonici. Zkušení členové orchestru Filharmonie Bohuslava Martinů (FBM) se opět ocitli v rolích mentorů a nejtalentovanější žáci veřejných ZUŠ Zlínského kraje si mohli vyzkoušet dráhu profesionálního hudebníka.
5 fotografií

Devadesátičlenný orchestr malých velkých filharmoniků vystoupí v sobotu ve Zlíně

Zlínsko
Michal Penk
Zpěvák a skladatel Michal Penk se už před nějakým časem vrátil na hudební pódia, v doprovodu symfonického orchestru ale vystoupí vůbec poprvé. Stane se tak 22. dubna ve Smetanově síni Obecního domu v Praze, kde Bohemian Symphony Orchestra Prague představí to nejlepší z popové hudby. „Je to pro mě čest, bude to úplně něco nového. Už teď se toho tak trochu bojím, ale zároveň se moc těším,“ říká muzikant.
3 fotografie

Myslel jsem si, že už je všechno za mnou, říká o návratu na pódia Michal Penk

Hudba
Až pět set žáků základních uměleckých škol z Olomouckého kraje se v sobotu zúčastnilo postupové přehlídky ve hře dechových, jazzových a tanečních orchestrů. Postup do ústředního kola si zajistil Velký dechový orchestr při ZUŠ Hranice (na snímku).
Až pět set žáků základních uměleckých škol z celého Olomouckého kraje se v sobotu zúčastnilo postupové přehlídky ve hře dechových, jazzových a tanečních orchestrů. Hudební maraton se konal od od brzkých ranních hodin až do pozdního odpoledne na dvou místech - v sále Základní umělecké školy B. Kozánka a v Městském domě v Přerově. Mladí hudebníci se představili s pestrým repertoárem, který posluchače bavil.
18 fotografií

Nejnašlapanější konkurence v republice: Orchestry ZUŠ soutěžily v Přerově

Přerovsko
Až pět set žáků základních uměleckých škol z Olomouckého kraje se v sobotu zúčastnilo postupové přehlídky ve hře dechových, jazzových a tanečních orchestrů. Postup do ústředního kola si zajistil Velký dechový orchestr při ZUŠ Hranice (na snímku).
Až pět set žáků základních uměleckých škol z celého Olomouckého kraje se v sobotu zúčastnilo postupové přehlídky ve hře dechových, jazzových a tanečních orchestrů. Hudební maraton se konal od od brzkých ranních hodin až do pozdního odpoledne na dvou místech - v sále Základní umělecké školy B. Kozánka a v Městském domě v Přerově. Mladí hudebníci se představili s pestrým repertoárem, který posluchače bavil.
18 fotografií

V nejnašlapanější konkurenci v republice uspěl orchestr z Hranic

Hranicko
Hold Bedřichu Smetanovi u příležitosti oslav 200.výročí jeho narození vzdala 11. března Základní umělecká škola v Plzni-Lobzích, která byla založena v roce 1920 a od roku 1924 nese skladatelovo jméno.
Hold Bedřichu Smetanovi u příležitosti oslav 200.výročí jeho narození vzdala 11. března Základní umělecká škola v Plzni-Lobzích, která byla založena v roce 1920 a od roku 1924 nese skladatelovo jméno. Slavnostní koncert v Měšťanské besedě v Plzni, který se konal v rámci 44. ročníku multioborového festivalu Smetanovské dny, byl sestaven výlučně z děl Bedřicha Smetany.
5 fotografií

Základní umělecká škola vzdala hold Bedřichu Smetanovi

Čtenář reportér
Na pozvání tří orchestrů ze ZUŠ Střezina a Smíšeného pěveckého sboru Smetana vystoupí v hradeckém Aldisu studentský WCA Tour Choir & Orchestra ze Saint Louis.
Česko-americké hudební setkání. I tak je možné charakterizovat koncert Mezi světy, který se chystá na úterý 12. března do Malého sálu královéhradeckého Aldisu. Na pozvání tří orchestrů ze Základní umělecké školy Střezina a Smíšeného pěveckého sboru Smetana zde vystoupí studentský WCA Tour Choir & Orchestra ze Saint Louis ve Spojených státech.

Mezi světy zahrají hudebníci z Čech i USA na koncertě v hradeckém Aldisu

Volný čas
Umělecký šéf a kontrabasista Festivalového orchestru Petr Macek z Mostu.
/FOTO/ Umělecký šéf a kontrabasista Festivalového orchestru Petr Macek ve svých 77 letech zahájí 33. jarní sezónu koncertů tohoto ojedinělého regionálního tělesa, které hraje v Podkrušnohoří evergreeny světoznámých klasiků s pozvanými špičkovými sólisty a mladými talenty. První letošní hudební večery budou v pondělí 11. března od 19 hodin v Městském divadle v Mostě a ve středu 13. března od 19 hodin v Městském divadle v Chomutově. Patriot Petr Macek se s novým programem zároveň připojil k celostátní oslavě Roku české hudby.
9 fotografií

Most a Chomutov spojí nový hudební program vymyšlený seniorem Petrem Mackem

Mostecko