ŠTÍTEK: Zbiroh

Milan Smrčka říkající si Záviš.
Jaký bude nadcházející víkend? Doufejme, že slunečný. Děti můžete vzít na zámek do Zbiroha či tu navštívit městské slavnosti. Fanoušky punku jistě zaujme hudební festival na koupališti ve Strašicích. Mlečice chystají dětské odpoledne, v Rokycanech vystoupí folklórní soubory Sluníčko a Rokytička. Vypravit se můžete i na exkurzi k padrťským tůním.

Kam o víkendu? Na slavnosti do Zbiroha, na festival do Strašic i k tůním

Volný čas
Rokycanské pivní slavnosti 2022.
Kam na Rokycansku o víkendu? Naposledy můžete zavítat na Lucemburský Zbiroh, v evangelickém kostele v Rokycanech pokračují koncerty, láká i výstava kaktusů. Chystají se 7. rokycanské pivní slavnosti, velké oslavy SHD Radnice ke 140 let sboru, v areálu Domu přírody Brd se křtí kniha Jana Čáky. Ve Zbiroze lze navštívit Dětské sportovní odpoledne, v Radnicích zvou na Hudbu v synagogách.

Kam o víkendu? Pozor, některé akce se ruší či přesouvají kvůli počasí

Volný čas
Spoušť po bouřce ve Zbiroze, sobota 25. května.
Výraznou nepřízeň počasí pocítila během sobotního odpoledne část Rokycanska! Mohutná dešťová přeháňka ve spojení s kroupami zaplavila silnice, louky a pochopitelně i fotbalová hřiště. Souviselo s tím operativní odkládání zápasů.

Okresní fotbal na Rokycansku přibrzdil svatý Petr

Okresy
Ilustrační foto.
Okresní přebor u nízké sítě rozehráli nohejbalisté. Za účasti deseti družstev a s několika změnami v jejich složení! Nováčkem jsou nadšenci z Klabavy, kteří zatím se zkušenějšími soupeři prohrávají, ale věří, že se premiérových bodů brzy dočkají.

Klabava se objevila na nohejbalové mapě Rokycanska

Ostatní sporty
30. Hamernický den v Dobřívě v květnu 2023.
Další květnový víkend před námi a na Rokycansku máme z čeho vybírat. V Radnicích pořádají 43. ročník pochodu Libštejnskými hvozdy, na zámku ve Zbiroze láká okruh Karla IV. Odehraje se už 31. ročník Hamernického dne v Dobřívě, vrata otevře Muzeum dopravy ve Strašicích, v Přívěticích slaví máje a v Domě přírady Brd přichystali Den se záchrannou stanicí.

Kam o víkendu? Libštejnské hvozdy, Hamernický den i akce v Domu přírody Brd

Volný čas
Vystoupení Culinky.
Na Rokycansku je naplánováno spousta zajímavých akcí a i počasí jim bude přát. Zveme vás na Slavnostní koncert k 50. výročí založení Dechového orchestru ZUŠ Rokycany, Tradiční Férovou snídani na podporu pěstitelů ve Zbiroze, okruh Karla IV. tamtéž, bleší trh ve Skomelně, divadelní přehlídku Radnický dráček, vystoupení Culinky Na Střelnici, Setkání nejen seniorů v Příkosicích, sportovní akci Atlet Rokycan a Pěvecký koncert nejen pro maminky v kostele sv. Vavřince ve Stupně.

Kam o víkendu? Radnický dráček i koncert nejen pro maminky ve Stupně

Volný čas