National Geographic Channel: Premiéry dokumentů ke 100. výročí tragédie Titaniku

Podívejte se na tři premiéry zbrusu nových dokumentů o tragédii na lodi Titanik…

National Geographic Channel: Premiéry dokumentů ke 100. výročí tragédie Titaniku
National Geographic Channel: Premiéry dokumentů ke 100. výročí tragédie Titaniku
Zdroj: archiv

V rámci projektu Titanik: 100. výročí uvede National Geographic Channel celosvětově tři premiéry unikátních dokumentů – Titanik: Poslední slovo s Jamesem Cameronem; Záchrana Titaniku s Bobem Ballardem a Titanik: Případ uzavřen. 

 

Titanik: Poslední slovo s Jamesem Cameronem

V pondělí 9. dubna od 22 hodin se divákům NGC představí James Cameron, oscarový režisér, který z tragické havárie Titaniku udělal velkofilm s tržbami v řádu miliard dolarů.

Spolu s týmem vědců bude pátrat po příčinách a okolnostech potopení nejznámější lodi světa a rovněž osvětlí, jakých faktických chyb se dopustil při natáčení svého veleúspěšného snímku a k jakým objevům došlo od jeho natočení před 15 lety.

Jeho vášeň pro Titanik zcela vystihuje skutečnost, že v rámci příprav na natáčení provedl více než 10 ponorů k lodi, a také tvrzení, že „vždy toužil více po tom potopit se k vraku než natočit snímek“.

 

Záchrana Titaniku s Bobem Ballardem

V úterý 10. dubna se diváci NGC ve 22 hodin mohou těšit na zbrusu nový speciál s objevitelem Titaniku a dlouholetým spolupracovníkem National Geographic, Bobem Ballardem. Objevení Titaniku v roce 1985 vyřešilo jednu z největších záhad 20. století.

Ale nyní, 100 let po ztroskotání majestátní lodi během její první plavby, se vrak ocitá v nebezpečí.

Ve snaze zachránit svůj životní objev se Ballard vydává po stopách Titaniku ze Severního Irska do New Yorku, setká se s rodinami obětí a přeživších a zváží nejvýznamnější hrozby pro budoucnost proslulé lodi.

 

Titanik: Případ uzavřen

Sérii premiér, jejichž ústředním tématem je celosvětově známá královská loď společnosti White Star Line, završí NGC ve středu 11. dubna ve 22 hodin pořadem Titanik: Případ uzavřen, v němž Tim Maltin představí zbrusu novou teorii událostí z 14. a 15. dubna 1912, jež možná změní dosavadní vnímání okolností oné osudné noci.

National Geographic Channel se těmito dokumenty připojuje k celosvětovému připomenutí jedné z nejzásadnějších událostí 20. století.

Jak říká Bob Ballard: „Chtěl jsem být novodobým kapitánem Nemem a Titanik se pro mne stal celoživotní vášní. Mou současnou snahou je zabránit jeho poškozování, aby zde přetrval i nadcházejících sto let.“

Další informace o jednotlivých pořadech, videa, fotografie, dobové zajímavosti i životopisy důležitých aktérů první a zároveň poslední plavby Titaniku naleznete na webových stránkách NGC

Dobové aktuality jsou několikrát denně zveřejňovány na zbrusu nové Twitter stránce www.twitter.com/ngccz nebo je naleznete i zde

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Související články