ŠTÍTEK: dražba

V nabídce realitní kanceláře je také činžovní dům v Panské ulici v centru Olomouce
Úspěchem skončila pro Českou poštu středeční aukce, v níž prodala palác na Horním náměstí v Olomouci. Vítěz, který si podle prodávajícího zatím přeje zůstat v utajení, získá nemovitost za 130,5 milionu korun. V centru krajského města jsou však aktuálně k mání i další zajímavé budovy. Státu se také zatím nedaří najít kupce rozsáhlých Hanáckých kasáren, které jsou nyní ke koupi s výraznou slevou.
7 fotografií

V centru Olomouce jsou k mání zajímavé historické budovy

Olomoucko
Dům, kde dříve sídlila pobočka České pošty, je k prodeji.
Poslat doporučeně psaní či balíček, zaplatit složenky nebo si vyřídit další listovní služby mohou obyvatelé Liberce téměř už rok pouze na šesti pobočkách České pošty. Jejich původní počet poklesl z dvanácti na polovinu, k redukci došlo po změně legislativy a státní podnik tehdy na tři sta nepovinných poboček zrušil z ekonomických důvodů bez náhrady. A zatímco některé domy zejí prázdnotou, jiné bývalé pobočky získaly druhou šanci.
30 fotografií

Rok od zavření poboček České pošty. Jak se proměnila poštovní místa v Liberci?

Liberecko
MS v hokeji, Praha: Švýcarsko - Norsko
Stejně jako před devíti roky i letos provázeli fanoušky hokejovým šampionátem v Česku večerníčkoví králíci Bob a Bobek. A také tentokrát si získali řadu příznivců a ze všech stran se na ně jako maskoty snášela chvála. I proto se během mistrovství světa stávalo, že jejich plyšáci často nebyli ve fanshopu k dostání. V posledních dnech se několik kusů populárních králíků objevilo v internetových aukcích, kde částky pravidelně šplhají až nad deset tisíc korun.
17 fotografií

Bob a Bobek jdou na dračku. V aukci lidé zaplatí za maskoty MS přes deset tisíc

Hokej
No name
Neděle má na Zlín Film Festivalu už tradiční program. Po sedmadvacáté proběhne dražba filmových klapek, letošní kolekce jich obsahuje 125. Výtěžek z dražby pak využije Nadační fond FILMTALENT ZLÍN k podpoře filmových projektů mladých začínajících tvůrců. Na start se postaví běžci 9. ročníku Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín a Festivalového rodinného běhu. BVečer na náměstí Míru vystoupí slovenská kapela No Name.
78 fotografií

Půlmaraton, dražba nebo No Name. Tady je nedělní program zlínského festivalu

Zlínsko
Ze slavnostního křtu alba Nová vlna se starým obsahem kutnohorské kapely Vesper ve Vinohradském pivovaru v Praze.
/FOTO, VIDEO/ Sedmé album s netradičním názvem Nová vlna se starým obsahem pokřtila kutnohorská hard-popová parta v pražském Vinohradském pivovaru. Kmotry nových nahrávek se stali producent Ondřej Škoch a grafik Michal Cetkovský, autor grafiky obalu alba. Charitativní dražba původního autorského obrazu vynesla krásných 15 tisíc korun. Ty obdržela nezisková organizace Cesta životem bez bariér, která dlouhodobě pomáhá hendikepovaným dětem.
5 fotografií

Dobrá věc se podařila. Vesperáci pokřtili album a podpořili hendikepované děti

Volný čas
Ve Zlatém Jablku jsou od úterý k vidění originální filmové klapky.
Od úterý 14. května zdobí hlavní pasáž Zlatého jablka v centru Zlína umělecky ztvárněné klapky od českých výtvarníků. Letošní kolekce již 27. ročníku Salonu filmových klapek čítá 125 děl. Stejně jako v předchozích letech peníze z jejich aukce podpoří snímky a projekty začínajících filmařů. Výstava je nedílnou součástí doprovodného programu 64. Zlín Film Festivalu, který startuje již 30. května.
32 fotografií

Zlínský festival se blíží. Jako první dorazily originální filmové klapky

Zlínsko
Organizátor projektu Dejme druhou šanci Vojtěch Kozlík s moderátorem Honzou Dědkem.
SANANIM je nestátní nezisková organizace, která od svého založení v roce 1990 působí v oblasti drogových závislostí. Pomáhá osobám závislým na návykových látkách, hazardu, ale také jejich blízkým, kteří se s touto nelehkou situací potýkají. V současné době je v chodu benefiční aukce zážitků známých osobností Dejme druhou šanci. Ta skončí posledního dubna v 18 hodin.

Dát druhou šanci není těžké, říká šéf projektu Vojtěch Kozlík

Zdraví
Dražba aut, k nimž se nikdo nehlásí.
Krajské město Karlovy Vary se zbavilo vraků a aut, k nimž se nikdo delší dobu nehlásí, a to v rámci první historické dražby. Konala se v úterý 23. dubna dopoledne na odtahovém parkovišti v Tuhnicích v bývalém areálu Kattenbeck. Kupující měli na výběr 22 vozidel, dražby se jich účastnilo jen ale pět. Vyvolávací cena byla za jeden kus pět set korun.
5 fotografií

Podívejte se: Karlovy Vary poprvé dražily vraky a odstavená auta

Karlovarsko
Do dobročinné Jarní aukce Retro Garáže posílá Autodrom Most raritní Octavii Combi.
Ani letos nezůstane Autodrom Most stranou od veteránského dění. Vedle podzimního automobilového festivalu The Most CLASSIC, nebo vytrvalostní jízdy Oldtimer Express se stejně jako loni zapojí do největší české aukce historických vozidel Retro Garáž, která proběhne 27. dubna na výstavišti v Lysé nad Labem. Tento rok však Autodrom Most na aukci představí ještě raritnější vůz, než tomu bylo loni, a to Camera Car Octavia Combi první generace.
9 fotografií

Vyvolávací cena: 1 Kč. Raritní Octavia Combi jde do dobročinné aukce Retro Garáž

Automagazín
Ukázka souboru zlatých šperků z Turecka, které bude v rámci devíti dražeb nabízet Finanční úřad pro hlavní město Prahu.
/FOTOGALERIE/ Devět dražeb, v nich bezmála devět tisíc položek – a devět milionů korun by vám na úspěšný nákup toho všeho rozhodně nestačilo. To je stručné shrnutí nabídky zlatých šperků, jichž Finanční úřad pro hlavní město Prahu hodlá prodat celkem 13 kilogramů. Jde o soubory zlatých přívěsků, náhrdelníků, prstenů i náramků.
13 fotografií

Kvanta zlata z Turecka v dražbě. Jestli máte zájem, chystejte miliony

Praha
Kutnohorská iluminace (detail)
Jak se v Kutné Hoře ve středověku dolovala stříbrná ruda a její následné zpracování až po ražbu mincí, názorně ukazuje iluminace z 15. století, kterou má už 15 let ve svých sbírkách GASK neboli Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře. Protože je originál malby na pergamenu nejen mimořádně cenný, ale také velmi křehký, může být vystavován jen výjimečně.

Středověký skvost vyvzdorovali pro Kutnou Horu muži s problémy se zákonem

Kutnohorsko
Zlín žil módou. Více než 600 návštěvníků aukcí podpořilo boj proti rakovině prsu
Studenti Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně uspořádali 12. ročník Fashion Eventu Dotek. V průběhu 23. března se konaly odborné workshopy s fotografkou pařížských dnů módy Lennou Knappovou nebo s Adélou Šponerovou, která se podělila o to, jak se dostala k módnímu průmyslu. Vrcholem večera byla módní přehlídka a benefiční aukce designérských předmětů.
7 fotografií

Zlín žil módou. Více než 600 návštěvníků aukce podpořilo boj proti rakovině prsu

Zlínsko
Manželé Kastnerovi z Těchlovic se musí vystěhovat ze svého domu.
Když manželé Kastnerovi z Těchlovic přepisovali v dobré víře na dceru svůj dům, ve kterém se třiaosmdesátiletá seniorka narodila a žije v něm po celý život, netušili, jaké starosti si tím způsobí. Dům kvůli dluhům, které jejich dcera následně nadělala, skončil v dražbě a již delší čas má nového majitele.

Manželé musí pryč z domu, pomoc nabízí i město. Zatím neúspěšně

Tachovsko
Titanic jde ke dnu. Ilustrační snímek
Plovoucí kus dřeva, který v oscarovém snímku Titanic pomohl udržet hlavní ženskou postavu Rose při životě po námořní katastrofě, se v aukci prodal za 718 750 dolarů (přes 16,8 milionu Kč). Informoval o tom server BBC News. Od uvedení filmu v roce 1997 fanoušci debatují o tom, zda byl panel dostatečně velký, aby se na něj vešel i její milenec Jack a zachránil se tak před smrtí v ledovém oceánu.
5 fotografií

Kus dřeva za miliony. Rekvizita z Titaniku se prodala za neuvěřitelnou částku

Film a televize