ŠTÍTEK: hvězda

Kladno (v modrém) přehrálo po boji Frýdek-Místek 3:1. Vpravo Martin Kehar.
Frýdek-Místek – Hokejisté Kladna ztratili druhé místo v tabulce Chance ligy. Zmrzli totiž v hale Polárka, která je domovskou arénou Rysů z Frýdku-Místku. Jedenáctý tým tabulky bojující o účast v elitní osmičce nedal překvapivě Rytířům prakticky žádnou naději a vyhrál nad nimi poprvé v sezoně 5:1. Hrdinou zápasu byl domácí mladík Vít Christov, autor hattricku.

Zmrzli v Polárce. Kladno poprvé v sezoně padlo s Frýdkem

Hokej
Kuba s Matějem dostali první dárky k 19. narozeninám ve čtvrtek 10. ledna 2019.
Beroun - Berounské večerníčkové hvězdy, medvědi Kuba a Matěj v neděli 13. ledna oslaví své narozeniny. A protože se narodili v roce 2000, jsou ty letošní už devatenácté narozeniny. Tři bráškové přišli na svět 13. ledna. Narozeninová párty se uskuteční stejně jako v uplynulých letech u medvědária na Městské hoře tradičně v 13 hodin za účasti zástupců města a široké veřejnosti.

Berounští medvědi dostanou sladkosti i hroznové víno

Berounsko
Litoměřice (v bílém) hostily Kladno, které vyhrálo 5:2. Tady střílí autor prvního gólu Jiří Říha
Litoměřice – Téměř dva tisíce diváků vyrazilo v Litoměřicích na hokejové Kladno. A odcházeli domů smutní. Byť se Rytířům v tomhle severočeském městě historicky nedaří, tentokrát kralovali od první části a po výhře 5:2 si upevnili druhé místo v tabulce Chance ligy. Poprvé pak nasadili čerstvou posilu do obrany - rakouského veterána Lakose.
37 fotografií

Hokejový úvod snů, Kladno veze body z Litoměřic

Hokej
Dětská pohotovost ve Fakultní nemocnici v Motole má novou výzdobu.
Ve čtrvtek byly slavnostně otevřeny nově upravené prostory Dětské pohotovosti ve Fakultní nemocnici v Motole. Na malé pacienty i jejich rodiče tu teď čekají vesele vyzdobené stěny, nástěnné hračky pro nejmenší i komiksová zóna pro teenagery. Malby spojuje téma hvězd, astrologie a historické Prahy, bedlivý pozorovatel tu však objeví i vtipné odkazy.
21 fotografií

Dětská pohotovost v Motole prošla proměnou. Vyzdobila ji i epopej

Praha
Velký Magellanův oblak zachycený Hubbleovým vesmírným dalekohledem.
Naši domovskou galaxii Mléčnou dráhu čeká v budoucnu strašlivá katastrofa při srážce s jinou galaxií. Obrovská masa horkého plynu a energie způsobí naprostý kosmický chaos. Hvězdy budou narážet jedna do druhé, planety skončí rozbité nebo se zcela vypaří. Nic už nezůstane jako dřív. Podle nové studie by k tomu mohlo dojít již za dvě miliardy let. To je přitom v kosmickém měřítku za chvíli.
6 fotografií

Nová hrozba. Mléčná dráha se srazí s jinou galaxií dříve, než se myslelo

Věda a technika
Tříkrálový koncert v Jičíně.
Jičín - Ani nikdo z pamětníků přesně nevěděl, kolik tříkrálových koncertů se dosud konalo. Shodli jsme se, že v jičínském Porotním sále v neděli 6. ledna byl v pořadí šestý. Ale před tím hrálo a zpívalo se „U Husitů“. Nakonec není to důležité.
7 fotografií

Betlémská hvězda zazářila na Tři krále

Volný čas
Ilustrační foto
Orlickoústecko - Pro děti Rákosníček, pro dospělé rock'n'roll. To vše v dnešních tipech vašeho Deníku,

Tipy Deníku

Volný čas
Do Douz dorazila i libyjská jízda.
/VIDEO/ Přes den bylo příjemných dvacet stupňů a bylo možné venku chodit v triku, ale v noci teplota klesala i několik stupňů pod nulu. Taková byla Sahara v jižním Tunisku v období Vánoc, kdy se při pohledu na oblohu posetou myriádami hvězd člověku tajil dech. Kolem dokola jen poušť a ticho. Pouze slabý vítr přesypával zrnka písku na okolních dunách. Území nomádů je připraveno odhalovat svá tajemství.
36 fotografií

OBRAZEM: Tajemná zimní Sahara se hodlá otevřít návštěvníkům

Cestujeme
Lukáš Cikánek
Kladno /ROZHOVOR/ - Má téměř sto zápasů v extralize, ale víc vynikl v kariéře v první lize. Kam přišel, tam zářil, ať už to bylo v Chomutově, Berouně, Ústí nad Labem nebo v Kladně. Včera zkušený brankář Lukáš Cikánek slavil jednatřicáté narozeniny a proti Třebíči jubileum oslavil výhrou 4:2.

Cikánek oslavil narozeniny další výhrou

Hokej
David Drahonínský (vpravo).
Hradec Králové - Čtyři mezinárodní závody, čtyři finálové souboje a jen jedno zaváhání na ME v Plzni, kde východočeský handicapovaný sportovec podlehl tureckému reprezentantovi. I taková je bilance lukostřelce Davida Drahonínského, který rok 2018 hodnotí v jeho osmnáctileté kariéře jako velmi úspěšný.

Drahonínský míří do Las Vegas a vyhlíží Paralympiádu v Tokiu

Ostatní sporty
Ilustrační fotografie.
Cheb – Svátek Tří králů – v tento den se naposledy zapalovaly svíce na vánočním stromku. Až do roku 1691 tímto dnem začínal kalendářní rok, proto byl označován jako „Velký Nový rok“ a předvečer jako „Třetí svatý večer“.

Posvěcená cibule měla chránit před duchy

Chebsko
Rami Malek se členy legendární skupiny Queen
Zahraniční novináři už po sedmdesáté šesté rozdali ceny pro nejlepší filmovou a televizní tvorbu uplynulého roku. Nejlepším snímkem bylo podle nich hudební drama Bohemian Rhapsody, v kategorii komedií a muzikálů zvítězila tragikomedie Green Book vycházející ze skutečných událostí. Nejlepším cizojazyčným snímkem byl vyhlášen mexický zástupce, černobílé drama Roma.  
10 fotografií

Zlatý glóbus získal film Bohemian Rhapsody i tragikomedie Green Book

Film a televize