ŠTÍTEK: hvězda

Neřež
Hradec Králové - Skupina Neřež je stálicí folkových i rockových festivalů a každý rok absolvuje okolo stovky koncertů v Čechách i na Slovensku.

Neřež hraje v Draku

Volný čas
Neil Zaza
Vysoce uznávaný americký kytarista Neil Zaza s kapelou, který je známý především svou speciální technikou, stejně jako kombinováním moderních kytarových prvků, bude hlavní hvězdou Rockové smršti v mešťáku. Neil Zaza trio ovládne přerovský Městský dům v úterý 5. února od 19.30 hodin.

Americký kytarista Neil Zaza míří do Přerova. Vyhrajte vstupenky

Přerovsko
Vojtěch Žižka
Když Mezinárodní tenisová federace loni jednala o novém formátu Davis Cupu, byli Češi mezi nejzuřivějšími odpůrci změn. Neuspěli. Slavná soutěž tak letos poprvé vyvrcholí mamutím turnajem pro osmnáct zemí v Madridu. Tento týden je na programu kvalifikační kolo.

Glosa Vojtěcha Žižky: Hrozba pro Davis Cup

Komentáře
Ilustrační foto.
Filmy za zvýhodněné ceny, ale také projekce nejžhavějších novinek přinese kino Hvězda v Uherském Hradišti dětem také letos během pololetních a jarních prázdnin v rámci tradičních akcí S vízem do kina! (31. 1. - 3. 2.) a Prázdniny v kině (25. 2. - 3. 3.).

Za vysvědčení a o jarních prázdninách do kina Hvězda

Slovácko
Jaroslav Bednář se ve středu večer představí v zápase Nymburka proti Vrchlabí.
Nymburk – Hokejový svátek mohou zažít příznivci hokeje v Nymburce ve středu odpoledne. K druholigovému utkání domácího Nymburka proti týmu z Vrchlabí nastoupí od 18 hodin v dresu hostů dvě jména, která zná každý fanda českého hokeje: vicemistr světa z roku 2006, dlouholetý hráč Slavie a Hradce Králové Jaroslav Bednář a mistr světa z roku 2001 Jaroslav Hlinka.

Hvězdy Bednář s Hlinkou hrají ve středu na nymburském zimáku!

Hokej
Dělnický dům po dlouhé době hostil metalovou zábavu.
Nymburk - Hned čtyři kapely se vystřídaly na pódiu nymburského Dělnického domu, kde se celkem po dlouhé době konal rockový, respektive metalový večírek nazvaný Rocková párty. Slušně zaplněný sál dával najevo, že by fandové tvrdé hudby v Nymburce podobné akce uvítali. 
36 fotografií

OBRAZEM: Metal duněl Dělnickým domem

Volný čas
Zpěvák, kytarista a skladatel Michal Hrůza.
Přípravy začaly už loni v říjnu a nyní jsou v plném proudu. Organizátoři Reprezentačního plesu Moravskoslezského kraje a statutárního města Ostravy, který se uskuteční 22. února od 19 hodin v Clarion Congress Hotelu Ostrava, oslovují partnery, dodavatele a hlavně interprety, aby skladba programu plesu byla široká a různorodá.

Moravskoslezský kraj a město Ostrava si společně zaplesají

Volný čas
Mahučichová dala Hustopečím rekordní dárek ke dvacetinám závodu
Hustopeče – Největší hvězdou mítinku měla být původně Ukrajinka Julia Levčenková, stříbrná medailistka z posledního mistrovství světa. Ta nakonec zvolila jiný program přípravy na letošní vrcholné akce, ale její dvě krajanky ji nahradily opravdu parádně. Teprve sedmnáctiletá Jaroslava Mahučichová vytvořila výkonem 199 centimetrů nový juniorský světový rekord. Z vítězství se ovšem neradovala, protože se stejným nejlepším výkonem byla na pokusy lepší čyřiadvacetiletá Kateryna Tabašnyková.

Mahučichová dala Hustopečím rekordní dárek ke dvacetinám závodu

Ostatní sporty
13 vychytaných nul. Lukáš Mrázek (na snímku) zažil, nebýt zranění v závěru podzimní části, velmi vydařený rok. Na jaře ho spolu s týmem čeká velmi náročný úkol v podobě záchrany.
Chrudimsko - Tradiční hlasování čtenářů Chrudimského deníku rozhodlo o tom, že Hvězdou Deníku za rok 2018 se stal brankář MFK Chrudim, autor celkem třinácti vychytaných nul LUKÁŠ MRÁZEK ,který v loňském, plodném roce oslavil s mužstvem vítězství v České fotbalové lize a během podzimní části se musel vypořádat s vyšší kvalitou soupeřů i nepříjemným zraněním kolene. Zdravotní komplikace ho navíc na začátku nového kalendářního roku neopustily.

Hvězdou čtenářů Deníku vybrán brankář MFK Chrudim Lukáš Mrázek

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA
Tomáš Hertl ze San José.
Hradec Králové - Malovali si, jak pomůže v zásadní části sezony. Hokejista Rudolf Červený, který po minulé sezoně odešel z Mountfieldu do bratislavského Slovanu hrajícího ruskou KHL, se však na 99 procent do Hradce (nyní) nevrátí.

Vysněná posila nevyjde, zato Hradec zlákal Hertla

Hokej
Pojď hrát hokej v Kladně, akce Rytířů pro nejmenší adepty hokeje se zúčastnily i kladenské hvězdy minulosti i současnosti Ondřej Pavelec (na snímku), Jan Neliba, Radek Gardoň nebo Petr Vampola.
Kladno /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Akce Pojď hrát hokej se snaží nalákat mladé kluky i dívky, aby šli hrát v Česku tak populární sport a zvedli postupně jeho uvadající lesk a slávu. K tomu přímo na ledě pomáhají i slavní odchovanci jednotlivých klubů. V Kladně byl v pondělí nejzářivější hvězdou při neúčasti nemocného Jaromíra Jágra brankář Ondřej Pavelec.
26 fotografií

Pavelec si důchod užívá, ale nechce mít sto dvacet kilo

Hokej
Kladno (v bílém) porazilo doma Benátky 5:1, tady ale hosté Petra Vampolu zastavili.
Kladno - Jaromír Jágr byl s chřipkou pod peřinou, přesto hokejové derby Chance ligy navštívila ve středu velká osobnost. Útočník Columbusu Riley Nash využil pauzy v NHL a přicestoval za starším bráchou Brendonem, oporou zadních řad Kladna. To po velké bitvě nakonec přetlačilo Benátky 5:1 a ukázalo, že má aktuálně herní problémy, byť nakonec díky výpadku soků ze Vsetína a Budějovic na tomhle kole vydělalo.

Výhru Kladna v derby s Benátkami sledovala i hvězda NHL

Hokej