ŠTÍTEK: koncert

Sakura Akiyama z Japonska s nástrojem Erhu, 14. června 2024, Frýdek-Místek.
/VIDEO, FOTO/ Na festival Sweetsen Fest ve Frýdku-Místku dorazila i hudebnice z dalekého Japonska. Sakura Akiyama předvedla hru na tradiční čínský nástroj niko. Jak se vůbec ocitla na charitativním festivalu a co jí spojuje s frontmanem kapely Mirai? V rozhovoru pro Deník se také dočtete, co umělkyni nejvíce překvapilo ve Frýdku-Místku a v čem se liší hudební výuka japonských dětí ve srovnání s českými.
13 fotografií

Oproti Japoncům Češi na koncertech tančí, říká v rozhovoru hvězda Sweetsen festu

Frýdecko-Místecko
Ilustrační foto
Diakonie ČCE – středisko v Myslibořicích připravila na neděli 16. června 2024 jubilejní XV. Benefiční koncert „Odpoledne s dechovkou“. Je určen pro všechny klienty střediska, jejich rodiny, příznivce střediska a milovníky dobré dechové hudby. Začátek koncertu je v 14.30 hod a uskuteční se v krásném prostředí zámeckém parku. K poslechu zahraje krojovaná dechová hudba „Šarovec“ z Hluku. V případě nepříznivého počasí se koncert uskuteční v prostorách střediska.

Odpoledne s dechovkou: v Myslibořicích zahraje Šarovec

Čtenář reportér
Vlasta Redl.
Dovolenkový a prázdninový čas ve Valašských Kloboukách opět zpestří seriál akcí zarámovaný do Klobuckého kulturního léta. Letošní ročník nabídne více než čtyři desítky zážitků, nové žánry a myslí i na dětské diváky. Na programu jsou koncerty, letní kina, komentované prohlídky památek, akce pro rodiny, hudební festivaly, výstavy i setkání s řemesly a tradicemi.

Klobucké kulturní léto nabídne koncert Vlasty Redla, gastrofestival i kumštování

Volný čas
MInikoncert na Knížecí cestě.
Před pár dny se v Apartmánech Knížecí cesta u Lipna uskutečnil takzvaný improvizovaný Minikoncert. Nápad vznikl v hlavách resort managerky Martiny Ostrýžové a zpěváka a producenta Martina France. Martin oslovil resort Knížecí cestu v rámci spolupráce jiné akce v jižních Čechách, oni souhlasili a věnovali vouchery na víkendové ubytování. První rok si France jel resort obhlédnout a letos právě po domluvě s managerkou Aparthotelu vznikl nápad na již zmíněný koncert.
14 fotografií

Březinová s Francem a Baťkem zazpívali šumavským pocestným na Knížecí cestě

Volný čas
Rock For People 2024, 1. den
Ve středu začal další ročník festivalu Rock For People. Hudební program se rozjel už v brzkých odpoledních hodinách a areál se velmi rychle zaplnil návštěvníky. Kdo nevymetá koncerty, může trávit čas gastro ochutnávkami a nebo si jen užívat příjemného počasí. Headlinerem prvního dne se stali britští elektronici The Prodigy. Podívejte se do bohaté fotogalerie a na videa.
87 fotografií

FOTO, VIDEO: První den na Rock For People patřil hlavně The Prodigy

Hradecko
Notování Zábřehem 2024.
I letos Notování Zábřehem přilákalo na náměstí několik tisíc diváků. Ti si tak 8. června pod taktovkou pořadatele akce Dechového orchestru Zábřeh, měli možnost užít sedmnáct zbrusu nových originálních aranží z českých i zahraničních velkofilmů. Hudba byla doplněná o poutavou filmovou videoprojekci a světelné či pyrotechnické efekty. Sedmý ročník úspěšné akce tak symbolicky přispěl další sedmičkou k oslavám výročí 770 let města Zábřeh.
15 fotografií

Filmové melodie přilákaly tisíce lidí. Přispěly k velkolepým oslavám města

Čtenář reportér
Pozvánka na setkání s Vladimírem Salačem ve Vimperku.
Nemáte plány, kam vyrazit v příštích dnech nebo o víkendu? Inspirujte se tipy Prachatického deníku. Na Prachaticku je od středy 12. do úterý 18. června v nabídce několik koncertů, výstavy či promítání kina. O víkendu můžete vyrazit na trh do Vimperka, na parádní odpoledne do Zbytin nebo na koncert na prachatický pivovarský dvorek. A je toho mnohem víc, tak si vyberte!

Kam v příštích dnech: Koncertují ZUŠky, děti se ponoří do pěny

Volný čas
Den otevřených dveří.
České umění 20. století a výstava Vladimíra Nováka jako inspirace pro tvůrčí výtvarné dílny a hry. Komentovaná prohlídka, koncert, divadelní představení. Pořádáno ve spolupráci se ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary-Rybáře, ZUŠ Antonína Dvořáka a za podpory Statutárního města Karlovy Vary. Karlovarská galerie umění připravila na třetí červnovou neděli další Den otevřených dveří. 
5 fotografií

Den otevřených dveří

Čtenář reportér
Minikoncert v Apartmánech Knížecí cesta v Bližší Lhotě u Lipna.
O tomto proběhlém víkendu se v Apartmánech Knížecí cesta u Lipna uskutečnil takzvaný improvizovaný Minikoncert. Nápad vznikl v hlavách resort managerky Martiny Ostrýžové a zpěváka a producenta Martina France. Martin oslovil resort Knížecí cestu v rámci spolupráce jiné akce v jižních Čechách, oni souhlasili a věnovali vouchery na víkendové ubytování. První rok si France jel resort obhlédnout a letos právě po domluvě s managerkou Aparthotelu vznikl nápad na již zmíněný koncert.
21 fotografií

Na Knížecí cestě u Lipna měli minikoncert. S legendou Marcelou Březinovou

Čtenář reportér
Ředitelka festivalu JKF, violistka Kristina Fialová a Igor Ardašef. Jihočeský komorní festival 2023.
Program v pořadí již 19. ročníku hudebního festivalu, v jehož čele stojí mezinárodně uznávaná česká violistka Kristina Fialová, bude v letošním roce skutečně pestrý. Osm koncertů včetně festivalového „prologu“ čeká posluchače v různých krásných prostorách napříč Jihočeským krajem a nabídne přední české umělce i zahraniční hosty z Estonska, Slovenska a Japonska.
7 fotografií

Jihočeský komorní festival přichystal pestrý program. Představí hudbu bez hranic

Táborsko
Jindra Polák z kapely Jelen s manželkou Kateřinou.
Muzikant Jindra Polák a jeho žena Kateřina jsou spolu čtyřiadvacet let a stále jim to klape, nejen ve vztahu. Lídr skupiny Jelen má za sebou velký koncert v O2 areně, úspěšné divadelní turné a s kapelou otevírá další dekádu na umělecké scéně. Kateřina se věnuje domácímu vzdělávání dcery Lucie, užívá si vnouče a pro manželovy písničky je první posluchačkou. Před pěti lety se z Prahy odstěhovali na jihočeský venkov a nelitují. Příroda a venkovský klid je inspirují ve všem.
4 fotografie

Jindra Polák z kapely Jelen: Nejradši máme s manželkou doma ticho

Společnost
Ze sobotního programu Kmochova Kolína.
Druhým dnem pokračoval v sobotu program devětapadesátého ročníku mezinárodního hudebního festivalu Kmochův Kolín. Ten otevřel již patnáct minut po deváté hodině ranní Dechový orchestr ZUŠ Horní Počernice a po dalších dvou mládežnických kapelách patřil polední koncert Kapele pětatřicátého plzeňského pěšího pluku – Foligno a před příchodem průvodu muzikantů a mažoretek městem na Karlovo náměstí koncertovali ještě mladí muzikanti z Chlumce nad Cidlinou a Uničova.
115 fotografií

Druhý festivalový den otevřel další koncertní prostory a přivítal Ewu Farnou

Volný čas