ŠTÍTEK: Královéhradecký kraj

ČFL, skupina B: Chlumec nad Cidlinou (červenobílí) - Česká Lípa.
Od 1. do 14. června proběhlo v českém fotbale takzvané volné přestupní období, kdy amatérští hráči mohou právě v tomto období uskutečnit přestup bez souhlasu mateřského oddílu. Deník zjišťoval, kdo na Hradecku tuto šanci využil - od ČFL až po okresní III. třídu. Budete se divit, kdo komu utekl. V exkluzivním přehledu najdete opravdu zajímavá jména. Zároveň se dozvíte, kolik musí kluby za nové hráče zaplatit.
24 fotografií

VOLNÉ PŘESTUPY: Letní okno už skončilo. Kdo komu utekl a kolik to stálo?

Fotbal
Cristiano Ronaldo, největší hvězda Portugalska.
/EURO 2024/ Den D je tu! Čeští fotbalisté úterním večerním zápasem s favorizovaným Portugalskem vstupují do mistrovství Evropy v Německu. Pozorně ho bude sledovat i Vladimír Blažej, v Královéhradeckém kraji dlouholetý funkcionář a trenér, jenž momentálně vede Železnici, se kterou v minulých dnech slavil postup do krajského přeboru a také zisk pohárové trofeje. Čtyřiašedesátiletý kouč se po dobu šampionátu bude dělit s čtenáři a fanoušky o své zajímavé postřehy, týkající se hlavně českého týmu.
99 fotografií

Jak na Portugalsko? Blažej by volil explozívní typy hráčů a čtyřobráncový systém

Fotbal
Olympiáda děti a mládeže 2024
Výprava Královéhradeckého kraje se zúčastní 21. Olympiády dětí a mládeže České republiky (ODM), která se koná od 23. do 27. června v Jihočeském kraji. Na plochu při slavnostním zahájení v Českých Budějovicích ji povede vlajkonoška a rodačka z Vrchlabí Lucie Charvátová, česká reprezentantka v biatlonu. O medaile a co nejlepší umístění v bodovaném pořadí krajů se chystá bojovat 237 krajských sportovců ve věku 12 až 16 let ve 20 sportech.

Mladí sportovci míří na Olympiádu dětí a mládeže, vlajku ponese Charvátová

Jičínsko
Archeologický dohled během zemních prací na výzkumu trasy dálnice D35 u Čistěvsi
Archeologové objevili u Hradce Králové zřejmě nejdelší pravěkou mohylu v Evropě. Jde o jeden z nálezů v trase budoucí dálnice D35 mezi Sadovou a dálniční křižovatkou u Plotišť nad Labem na okraji Hradce Králové. Pohřební mohyla o délce kolem 190 metrů s maximální šířkou 15,1 metru z doby kultury nálevkovitých pohárů datované do čtvrtého tisíciletí před naším letopočtem byla objevena na rozhraní katastrů obcí Dlouhé Dvory a Lípa. 
12 fotografií

Archeologové našli na Hradecku nejdelší pravěkou mohylu Evropy. Měří 190 metrů

Regiony
Napadené ovce vlky.
Osm let volají farmáři z východočeského Broumovska po redukci vlčí populace, která jim ročně způsobuje milionové škody. Šelmě hraje do karet fakt, že její jméno figuruje v Bernské úmluvě. Tedy v dokumentu chránícím vzácné živočichy. To by se však brzy mohlo změnit. V Česku se vyskytuje na 150 vlků.

Čeští farmáři volají po odstřelech vlků. Pomoci jim má smrt poníka

Česko
Štěpán Hvězda, 10. června 2024, 4440 g, 52 cm, Opočno.
/HLASUJTE V ANKETĚ O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ MIMINKO/ Představujeme vám další fotogalerii nově narozených miminek z Královéhradeckého a Pardubického kraje. Díky Deníku a rozvoji nových technologií a sociálních sítí se tak na fotku vašeho miminka snadno a rychle mohou podívat třeba i sestřenice či kamarádka z druhého konce světa a spolu s ní i na snímky dalších miminek narozených v daném regionu. 
17 fotografií

Miminka narozená v Hradeckém a Pardubickém kraji v 24. týdnu roku 2024

Právě jsme se narodili
Euro 2024
/EURO 2024/ V současnosti v Královéhradeckém kraji nenajdete úspěšnějšího trenéra. V minulém týdnu Vladimír Blažej s týmem Železnice hned dvakrát slavil obrovský úspěch. Po naprosto nečekaném pohárovém triumfu jeho mužstvo v I. A třídě dokráčelo až k postupu do krajského přeboru. I proto regionální Deník oslovil 64letého kouče, aby se během fotbalového mistrovství Evropy podělil s čtenáři a fanoušky o své postřehy, týkající se především českého týmu.
99 fotografií

Blažej: Silná čtyřka v bojích o medaile, zazáří Mbappé. Jak vidí český tým?

Fotbal
I. A třída - 30. kolo: Železnice (v modrém) - Třebechovice 6:0.
/POZVÁNKY/ Amatérský fotbal napíše v letošní sezoně poslední příběhy. Někde už je rozhodnuto, ale rozhodně ne všude. V divizi bude bojovat o setrvání v soutěži Nový Bydžov. Krajský přebor také nabízí zajímavou zápletku v sestupových vodách. Vše bude záležet na utkání Jičína v České Skalici. Naopak v I. B třídách se bude bojovat o tituly a postupy. Na dálku si to spolu rozdají Kopidlno - céčko Chlumce a Velichovky - Černilov. Zajímavé mače budou však k vidění i v okresech.
54 fotografií

KAM NA FOTBAL: Zvládnou Velichovky poslední krok? V kraji sestupová zápletka

Fotbal
U samoobslužného baru v Ponědrážce si turisté dopřejí nápoje i něco na zub.
Obliba samoobslužných stánků stoupá. Pěší turisté i cyklisté na jihu Čech se mohou obsloužit hned u několika takových zařízení. Na Jindřichohradecku poslouží turistům samoobslužný bar, pivomat, výčep, ale i perníkomat. U některých stánků jsou umístěné kasičky a prodej je tak založený na poctivosti zákazníků, jinde zase zaplatíte přímo do automatu.
20 fotografií

Turisty na cestách Hradeckem potěší samoobslužné stánky. Víme, kde je najdete

Jindřichohradecko
Výběr amatérských fotbalistů z Vysočiny (na snímku) byl velice blizoučko k tomu, aby postoupil do kvalifikace na evropský šampionát. Šanci ale promarnil.
Velká škoda. Výběr amatérských fotbalistů z Kraje Vysočina byl ve středu večer blízko k vítězství ve finále Národního poháru výběrů KFS a tím i kvalifikaci na UEFA Region's Cupu, který se uskuteční v Bosně a Hercegovině. Jenže ve finále neudržel proti zástupcům Královehradeckého kraje vedení 2:0 a po prohře 2:3 mu zbyly jen oči pro pláč.

Zatracená devítiminutovka. Fotbalisté z Vysočiny promarnili velkou příležitost

Kraje
Hejtmánkovický most je potřeba zbavit torkretového pláště, jednak z důvodu průzkumu, ale také aby se odhalila struktura kamenné konstrukce mostu a vynikla tak estetická, řemeslná a historická hodnota této památky.
/FOTO, VIDEO/ „Na Broumovsku se bez vědomí veřejnosti a s minimální informovaností místních samospráv připravuje demolice historického kamenného mostu z roku 1819 na hlavní příjezdové komunikaci do Broumova," začala se zhruba před dvěma týdny mezi lidmi na Broumovsku šířit informace, podle níž by se dlouhé roky plánovaná rekonstrukce takzvaného Hejtmánkovického mostu měla změnit na demolici více než 200 let staré pískovcového klenutí zdobeného sochami světců.
21 fotografií

Starému mostu před Broumovem zvonila hrana, petice ho prozatím zachránila

Náchodsko
Dny otevřených ateliérů zdarma zpřístupní klášterní Galerii Dům s komentovanou prohlídkou výstavy Anny Neborové Odstíny dne.
V sobotu 15. června se v klášterní Galerii Dům v Broumově uskuteční komentovaná prohlídka výstavy Odstíny dne za účasti malířky Anny Neborové a do galerie bude po celý den vstup zdarma. Prohlídka je součástí víkendové akce Dny otevřených ateliérů, která se koná po celém Královéhradeckém kraji ve dnech 14.–16. června. Návštěvu kláštera lze spojit i s výtvarnou dílnou slovenské umělkyně Emőke Vargové v Dětské galerii Lapidárium.

Dny otevřených ateliérů zdarma zpřístupní klášterní Galerii Dům i s výstavou

Volný čas
Damani Camara.
Sezona 2023/2024 se blíží do svého finiše. Poslední hrací víkend je před námi. A bude se bojovat i korunky pro nejlepší střelce. Ve většině krajských soutěž je téměř rozhodnuto. Neplatí to však o I. B třídě skupině A. Tam se bude rozhodovat mezi Ladislavem Schovancem z Kosiček (33 branek) a Pavlem Vysučkem ze Skřivan (32 branek). Zajímavé na tom je, že se oba celky z Hradecka postaví ve vzájemném souboji proti sobě. Výhodu domácího prostředí bude mít Schovanec.

Přehled kanonýrů: Kdo s koho? Schovanec vs. Vysuček, rozhodne vzájemný mač

Fotbal
Fotbalisty Krajského fotbalového svazu Vysočina (na snímku) ve středu čeká v Nasavrkách finále letošního ročníku Regions cupu.
Velká výzva. Ta stojí před výběrem amatérských fotbalistů z Vysočiny, tedy těmi, kteří oblékají dresy klubů nejvýše ze čtvrté ligy, v českém případě tedy divize. Ve finále letošního ročníku Národního poháru krajských výběrů, neboli Region´s cupu, které se hraje ve středu 12. června od 17.00 v Nasavrkách, totiž proti výběru Královehradeckého kraje zabojují o postup na mezinárodní turnaj pod záštitou UEFA!

Na fotbalisty z Vysočiny čeká finále Region´s cupu. Probojují se na Evropu?

Kraje
Ilustrační foto
Je sečteno, je rozhodnuto. Češi v pátek a v sobotu vybírali 21 europoslanců. Vítězem voleb je hnutí ANO, následované koalicí SPOLU. Celostátní výsledky v zásadě kopírují i čísla na Hradecku. Jedním z překvapení eurovoleb je vysoká účast - 36,45 %. Jak se volilo v obcích na Hradecku?

Jak se volilo v obcích na Hradecku? Účast byla nadprůměrná

Hradecko
Do unikátního projektu se jako první v kraji zapojilo Krkonošské gymnázium a SOŠ Vrchlabí.
Krkonošské gymnázium a střední odborná škola Vrchlabí je první střední školou z Královéhradeckého kraje, která se zapojila do unikátního projektu H3KNISE (www.h3knise.cz). Ten je určen pro studenty středních škol, pro které jsou připraveny zajímavé workshopy s inspirativními osobnostmi, které mohou studenty motivovat hecnout se a změnit svůj život k lepšímu.
6 fotografií

Do unikátního projektu se jako první v kraji zapojilo Krkonošské gymnázium a SOŠ

Čtenář reportér