ŠTÍTEK: PIN

Odsouzený vychází z budovy soudu.
Paličkou na maso udeřil bývalou partnerku do hlavy, rozdrtil jí čelist, nožem s třinácticentimetrovou čepelí jí probodl tvář a pořezal na krku. Za brutální útok poslal ve středu Krajský soud v Brně jednapadesátiletého Vítězslava Š. za mříže. Za pokus o vraždu a další trestné činy stráví ve vězení osmnáct let.

Paličkou na maso málem zavraždil expartnerku. Násilník dostal osmnáct let

Krimi
Platba kartou - Ilustrační foto
Kvůli nový pravidlům pro ověřování karetních plateb, která budou platit od 14. září, mohou platební terminály zamítat některé bezkontaktní platby kartami do 500 korun bez informace o důvodu zamítnutí. V takovém případě lze platbu provést vložením karty do terminálu a zadáním PIN. Upozornila na to dnes Česká národní banka. Důvodem je podle banky skutečnost, že některé platební terminály nemusí být na nová pravidla připraveny.
7 fotografií

Využíváte bezkontaktní platby kartou? Nová pravidla mohou přinést problémy

Ekonomika
Ilustrační foto
Třebíč - Sedmdesát tisíc korun stihl utratit z ukradené platební karty, pak ho dopadli policisté. Nutno říct, že s výběrem peněz se třiadvacetiletý mladík nemusel dvakrát namáhat. Práci mu usnadnil lístek s PIN kódem, uložený v blízkosti karty. Obé ukradl v příručním trezorku z rodinného domu na Třebíčsku, kam se vloupal v květnu.

Muž ukradl platební kartu, stihl utratit sedmdesát tisíc korun

Zločiny a soudy
Ilustrační foto
Tábor - Seniora (72) oslovil neznámý, slovensky hovořící muž na parkovišti před Albertem v Chýnovské ulici v pátek okolo 12.30 hodin a chtěl, aby si od něj koupil hodinky a další věci.

Okradl seniora o 10 tisíc

Zločiny a soudy
Ilustrační foto
Horní Slavkov – Na osmdesát tisíc korun si přišla dvaadvacetiletá cizinka, která v Horním Slavkově odcizila svému známému platební kartu. Vybrat peníze z bankomatu usnadnilo pachatelce to, že majitel karty měl u ní na lístku napsaný PIN kód.

Z kradené karty vybrala známému 80 tisíc korun

Zločiny a soudy
Platební karta. Ilustrační foto.
Česká Lípa - Na cizí účet si dopřávali dva muži z České Lípy ve věku 30 a 35 let, kteří zneužili nalezenou platební kartu. Jelikož byla bezkontaktní, mohli s ní i bez znalosti PIN platit drobné nákupy do pěti set korun, což také dělali. Hrozí jim až dvouleté vězení.

Muži nakupovali na cizí kartu. Utratili skoro 3.000 korun

Zločiny a soudy
Podezřelá žena. Vyfocena byla u bankomatu při vybírání peněz z cizí karty.
Benešovsko - Dosud neznámá pachatelka zneužila platební kartu manželů z Benešovska. Vybrala z ní 30 tisíc korun. Jak k cizí kartě přišla, není zatím známo. Manželé připouštějí, že ji mohli omylem vyhodit spolu s odpadky.

Žena vybrala z cizí karty 30 tisíc

Zločiny a soudy
Podezřelý u bankomatu
Na výběru peněz z bankomatu není nic zvláštního. Tedy pokud jej provádíte vlastní nebo svěřenou kartou. To ale nejspíš neplatilo u muže, který na Karlově náměstí vybral 15 tisíc korun. Je podezřelý, že použil cizí kartu a nyní po něm pátrá policie. Hrozí mu až dva roky vězení.

Muž vybral z bankomatu 15 tisíc. Karta mu však nepatřila

Zločiny a soudy
Vložte heslo
Ocitnete se na čas bez peněz, nedostanete se do svého počítače nebo zůstanete na holičkách bez mobilu. To vše může nastat, pokud zapomenete nějaké ze svých hesel nebo PIN. A že už si jich musíte pamatovat požehnaně!

V zajetí hesel

Magazín