ŠTÍTEK: Afrika

Dobytí Mt. Kenya Čechem Jakubem Zahradníčkem
Vrchol druhé nejvyšší hory Afriky jsme zdolali před více než dvěma lety s partou českých a slovenských kamarádů. Výstup mě obohatil především o poznání, že rovníkový Afričan může být velmi zdatný horal a nepotřebuje k tomu moc víc než péřovku, cigarety a deštník.

Dobytí Mt. Kenya Čechem Jakubem Zahradníčkem

Články
Cesty s dítětem: Začalo to adopcí
Zuzana Tornikidis adoptovala v USA holčičku, ve dvou dnech jejího života. Od té doby toho spolu spoustu procestovaly. Její zážitky mohou odpovědět na časté dilema, jestli dítě nebo batoh. Zvládnout se dá obojí a stojí to za to!

Cesty s dítětem: Začalo to adopcí

Články
Obsah časopisu – listopad 2011
Listopadové vydání je zasvěceno odkrývání tajemství ledové mumie z Alp a velkého zlatého pokladu z poartušovské Británie. Seriál o vlivu sedmi miliardové lidské populace pokračuje reportáží o z Afriky z Albertského riftového příkopu, kde je jedinečný biotop vystaven tlaku lidí a zdejší ráj se hroutí. Kromě dalších reportáží v čísle najdete i vloženou přílohu k africké reportáži.

Obsah časopisu – listopad 2011

Časopis
Obsah časopisu – září 2011
V září se s námi vypravíte za tajemnými vládci pouště, kteří se vznášejí nad pouští na svých velbloudech. Vznášení jiného druhu si můžete dopřát v naplněných snech člověka o létání. Dozvíte se o péči o malé slony, které dotírající civilizace traumatizovala, a proto se je jiní lidé snaží zachránit. Skutečnost, že lidí je opravdu příliš mnoho vyřešila Brazílie, kde porodnost během poměrně krátké doby výrazně poklesla. Připomeneme si závod k jižnímu pólu a nakonec se snad neotrávíte otravným, posvátnými opicemi.

Obsah časopisu – září 2011

Časopis
Expanze lidského rodu stárne
Vykopávky na Arabském poloostrově dokládají přítomnost Homo sapiens už před 100 000 lety. Dosud se mělo za to, že z Afriky vyšel před 50 000 lety.

Expanze lidského rodu stárne

Články
Předběhli dobu o 55 tisíc let
Jeskyni Blombos na samém cípu jihu Afriky obývali přibližně před 75 tisíci lety lidé, kteří svými způsoby výroby pazourkových zbraní nebo ozdob předběhli ostatní o 55 tisíc let.

Předběhli dobu o 55 tisíc let

Články
Po nás opak potopy
Řadu dnes velmi vyspělých zemí včetně Spojených států a také České republiky postihne během přibližně třiceti let velmi suché klima. Tvrdí to alespoň nová projekce amerického Národního centra pro atmosférický výzkum (NCAR).

Po nás opak potopy

Články