Články

Reprodukční proces začíná společným plaváním, tancem a proplétáním ocasů. Na konci několikahodinových námluv samička naklade svá vajíčka do vaku samečka.
Tyto fascinující ryby představují ve zvířecí říši opravdový unikát – své potomky nosí v břiše sameček a když přijde jejich čas, porodí pyšný otec až dva tisíce dětí najednou. Je to pravděpodobně jediný muž na světě, který ví, co jsou to porodní bolesti.

Rodící sameček aneb Jak přicházejí na svět mořští koníčci?

Nejkrásnější místa v ČR
Spousta přírodních památek, hradů a zámků, průzračně čistá voda i písčité pláže – Česká republika skýtá nesčetně krásných míst, na která se lze vydat za aktivním odpočinkem. Co v Česku navštívit, aby si výlet užila celá rodina?

5 nejkrásnějších míst v ČR, kam se může podívat každý

Kryštof Kolumbus, lesk a bída nejslavnějšího mořeplavce
20. května 1506, zemřel jeden z nejznámějších mořeplavců a objevitelů Kryštof Kolumbus. Již během jeho života se všeobecně uznávalo, že Země je kulatá, ale mapy světa nebyly úplné. Úplně na nich chyběl třeba jeden z kontinentů – Amerika.

Kryštof Kolumbus, lesk a bída nejslavnějšího mořeplavce

Karel IV. byl raději diplomat než válečník
„…A byl tento císař velice moudrý člověk a získal více moci duchem nežli zbraněmi…“ Těmito slovy popisuje Karla IV. francouzská kronika Chronique des quatre premiers Valois pocházející ze 14. století.

Karel IV. byl raději diplomat než válečník

Klára Hájek Velinská se přihlásila do kulinářského pořadu
Koronavirus mění cestování a mnozí prodejci obytných aut a karavanů objednávají vozy už až na rok 2022. Zdá se, že v příštích letech se mnozí přátelé budou setkávat jen na čerstvém vzduchu. Dokážete si představit, že v omezených podmínkách uvaříte čtyřchodové slavnostní menu pro 5 lidí?

Čtyřchodové menu v obytce? To je výzva!