Ne náhodou si v čase dobývání Ameriky do plodů namáčeli indiáni své šípy. Strom je prudce jedovatý, že je nebezpečné pod ním stát, když prší. Pouhá jedna dešťová kapka, která steče po kmeni, může kůži nebezpečně popálit.
Hlubokomořské ryby loví v hloubce 400 až 1200 metrů v tropických a subtropických oceánech, například v Sargasovém moři v Atlantském oceánu nebo v Indickém oceánu. Narazit na ně je proto velká vzácnost.
Zásah bleskem bývá v 80% případů smrtelný. Záleží na intenzitě, síle blesku, zda máte v době zásahu u sebe kovové předměty. Popáleniny vytvoří zvláštní kresby v místě krevního řečiště. V galerii najdete fotografie lidí, kteří tuto hrůznou zkušenost mají za sebou, a podařilo se jim přežít.
5 fotografií
Při koupání v exotických krajích se zpravidla nejvíc obáváme žraloků a jedovatých medúz. Nebezpečí však číhá i ve zdánlivě neškodných, drobných tvorech, jakými jsou plži s překrásně barevnými ulitami. Seznamte se s homolicí síťkovanou.
Krokodýly nemá nikdo moc v lásce a hroši nejsou výjimkou. Ačkoli jsou sami velmi obávanými živočichy, projevují nebývalou solidaritu, když nějaké menší zvíře napadne krokodýl. Podívejte se na velice zajímavé video, které je toho důkazem.
6 fotografií
Příznivci kosmonautiky jsou už celí natěšení, až lidstvo uskuteční první misi na Mars, vědci z NASA si však zatím ještě nejsou ani jisti, zda dlouhodobý pobyt ve vesmíru není pro člověka příliš riskantní. Pokusným králíkem je v tomto ohledu americký astronaut Scott Kelly.
Lenochodi nemají příliš lichotivou pověst. Jsou líní, hloupí a páchnou. Realita je trochu jiná. Pomalost je totiž absolutní zbraní v evolučním boji proti dravcům. Znáte snad lepší způsob maskování než splynutí s lesem?
Vědce odjakživa přitahuje otázka, jakým způsobem zvířata přijímají tekutiny, když nepoužívají sklenice, brčka ani ruce. A nejtajemnější jsou pro ně v tomto ohledu včely…
Ačkoli vzhledem připomínají roztomilá prasátka, mají hroši obojživelní společné předky s velrybami a sviňuchami. Živí se převážně trávou, ale většinu svého života tráví v řekách a bažinách. A ve vodě se, stejně jako kytovci, také rodí.
Tyto fascinující ryby představují ve zvířecí říši opravdový unikát – své potomky nosí v břiše sameček a když přijde jejich čas, porodí pyšný otec až dva tisíce dětí najednou. Je to pravděpodobně jediný muž na světě, který ví, co jsou to porodní bolesti.
Genetická rozmanitost Evropy je podle nových analýz překvapivě malá, přestože Starý kontinent byl opakovaně osidlován z východu a národy se v průběhu staletí stěhovaly a promíchávaly i během válečných konfliktů, vzniku i rozpadu říší či států.