Články

Žijeme na ní, kolik toho o Zemi ale opravdu víme?
Přestože astronomové ve vesmíru objevili už kolem padesáti planet, které se podobají Zemi, stále nenašli další místo, kde by se dařilo životu. Čím je třetí planeta sluneční soustavy tak výjimečná? A jaká jsou její "nej"?  

Všechno, co jsme od školy zapomněli o Modré planetě

Nocovačka
V loňském roce jsme se s šéfredaktorem Tomášem Turečkem a částí redakce National Geographic Česko touto dobou vydali s polárníkem Petrem Horkým na „nocovačku“ na Jizerku, kde jsme v -23 stupních Celsia nocovali na sněhu. Byl to nevídaný zážitek! V letošním roce byl v plánu další ročník, ale nejdřív bylo teplo a nebyl sníh, a pak byl Petr Horký nemocný. Naštěstí se ještě i teď v březnu drží teploty pod nulou, tak můžeme akci spustit, tentokrát v Praze, a to 8.března 2023 v Náprstkově muzeu. Uvidíme, jestli se potvrdí Petrova teze, že nejlepší polárníci jsou bezdomovci. Můžete si to vyzkoušet i vy.

Vydržíte přes noc venku?

Egypt je mezi Čechy hodně vyhledávanou destinací. Za stejné ceny toho mnohdy získáte více než v Evropě. Pokud letos opět plánujete Egypt, vyměňte pro jednou písečné pláže za plavbu po řece Nil.

Proč jsou plavby po Nilu tak skvělé?

Karibské moře, palmové pláže, doutníček a relaxace. Takhle nějak může vypadat dovolená na Jamajce. Pokud plánujete tuto zemi navštívit a poznat do nejmenšího detailu, máme pro vás několik užitečných tipů.

Na Jamajku nejenom na pláže, ale třeba i za rumem

Možná se už nemůžete dočkat, až teploty vystoupají o pár stupňů výš a vy tak budete moci vytáhnout svého dvoukolového společníka a vyrazit poznávat trasy ve svém blízkém okolí. Přinášíme tipy na jarní výlety na kole v okolí Prahy.

Tipy na jarní výlety na kole v okolí Prahy

Už jste zkoušeli skialpovat v Česku? Tak pravděpodobně znáte Krkonoše nebo Kralický Sněžník. My dnes přinášíme tři tipy na skialpy v jiných lokalitách.

Krásy české přírody v zimě