Články

Mapovou aplikaci v telefonu používá nejspíš každý. Pomáhá nám najít nejrychlejší trasu, vyhledat spojení nebo nejbližší restauraci. Ale můžeme mapám položit i složitější otázku?

Jak chytré mapy pomáhají

Jestliže milujete výlety do hor, bude to chtít nakoupit i kvalitní oblečení a turistickou obuv. Že nevíte, podle jakých kritérií oděvy a boty na hiking volit? Nezoufejte! Na následujících řádcích se na turistickou výbavu podíváme pěkně zblízka. Čtěte a nechte se inspirovat s námi.

Co nosit na turistiku? Průvodce pro ženy outdoorem a trekingem

Příjezd na ostrov Møn
Cestovatel a moderátor Míra Michálek spolu s kolegyní Lubkou Ponížilovou zpříjemňuje posluchačům Frekvence 1 ranní vstávání.  Vysílají každý všední den od 6 do 10 hodin, od 8 hodin k sobě do studia zvou na kávu a pokec vždy nějakou celebritu. V posledních letech Míra Michálek vyměnil batoh a putování po odlehlých místech planety za kolo a hledá pro fanoušky a posluchače Frekvence 1 nejkrásnější místa, kam vyrazit na kole. Tzv. cyklistické ráje.

V Dánsku je cyklista bůh a vládce silnic

Západoafrické Mali v současně době prochází těžkou humanitární krizí, která komplikuje už tak omezený přístup ke zdravotní péči. To má své tvrdé dopady, i přes zvýšenou pozornost věnovanou péči o matku a dítě tu těhotenství a porody s sebou nesou velmi vysoká rizika.

Lepší péče o matky a děti v Mali díky českému projektu

Sever Iráku se potýká s dlouhodobými následky ozbrojených konfliktů a působení tzv. Islámského státu v této oblasti. To v okrese Al Hamdaniya v provincii Ninive mimo jiné znamená i zanedbaný stav vodárenské infrastruktury. Klíčovým problémem byl špatný stav místní čističky vody.

Čistička pitné vody vrací lidem na severu Iráku bezpečí a důstojnost

Petr Horký – Ekvádor
Už vás někdy napadlo, co by se stalo, kdyby naše moderní civilizace zkolabovala? Kdybychom přišli o všechny vymoženosti, které činí náš život tak příjemným? Ne, nebojte, nechceme vás zbytečně strašit, spíše jde o takový malý podnět k zamyšlení.

Dobrá zpráva o konci světa?

alžírský policejní doprovod před a během závodu Triathlon North Africa Ironman
Moderátor – gentleman Petr Vágner uvádí na Frekvenci 1 víkendovou ranní show. Vysílá každou sobotu a neděli od 6 do 10 hodin. Každá cesta či výlet má dle jeho slov své vlastní kouzlo, proto je těžké vybrat jednu NEJ.  Nejvíce vzpomínek v Petrovi Vágnerovi zanechalo cestování Vietnamem, kde byl už asi pětkrát. Nebo právě letošní návštěva severní Sahary, kterou má navíc spojenou se zdoláním závodu Ironman.

Výlet na Saharu nejen za Ironmanem s Petrem Vágnerem