Články

Plachý kytarovec jemenský je lovený pro maso a zejména ploutve, jakožto hlavní přísady do v Asii oblíbené žraločí polévky.
Podle poslední aktualizace Červeného seznamu ohrožených druhů, který každé dva roky vydává Mezinárodní svaz ochranu přírody (IUCN), je ohroženo přes 28 000 živočichů a rostlin po celém světě.

Více než 28 000 druhů je aktuálně v ohrožení

Rozmanité Mexiko sebou přináší pokušení, vyzývavost a radost ze života.
KOMERČNÍ SPOLUPRÁCE: Mexiko se pyšní celou řadou památek zapsaných na Seznamu světového dědictví, na americkém kontinentu dokonce zaujímá první místo, v celosvětovém srovnání je pak v první desítce. Aktuálně jich má Mexiko třicet pět, všechny na jedné dovolené nejspíš nestihnete, jaké si tedy rozhodně nenechat ujít?

Co vidět v Mexiku? Nenechte si ujít památky zapsané na seznamu UNESCO

REKLAMA
Luxusní sluneční brýle jsou dnes vyráběny hned několika renomovanými společnostmi. Mezi ty nejoblíbenější patří firma Dolce & Gabbana.
KOMERČNÍ SPOLUPRÁCE: Prakticky každý z nás vlastní sluneční brýle. V těchto parných letních dnech je používáme denně, neboť si chceme své oči chránit. Sluneční brýle se tak řadí nejen ke zdravotním pomůckám, ale také k módním doplňkům. Tento trend se poslední dobou ještě prohlubuje s popularizací značkových slunečních brýlí.

Jaký je rozdíl mezi klasickými slunečními brýlemi a polarizačními?

REKLAMA
Mnoho lidí navštěvuje nádvoří a vyčkává před oknem Kumari, aby se podívali, jak taková živoucí bohyně opravdu vypadá.
KOMERČNÍ SPOLUPRÁCE: Toužíte po setkání s živou bohyní? Návštěva Nepálu vám to umožní. V Nepálu žije jediná žijící bohyně uctívaná hinduisty i buddhisty. V Káthmandském údolí naleznete živoucí bohyni Kumari v paláci na náměstí Durbar.

Seznamte se v Nepálu s jedinou „živoucí bohyní“ na světě

REKLAMA
Příroda, přírodní motivy a zvířata patří k vděčným tématům, kde po umělecky zpracovaném ryzím kovu sáhnou nejen sběratelé a střadatelé.
KOMERČNÍ SPOLUPRÁCE: Jsou nejrychlejší, největší, nejjedovatější… Někteří jsou malí svým tělem, ale velcí výkonem. Úspěchy lidí vedle nich vypadají nicotně. Zvířecí rekordmany najdete vetknuté do stříbra v dalším cyklu věnovaném přírodě, který letos v jablonecké České mincovně odstartoval. 
9 fotografií

Obyvatelé zvířecí říše si nejsou rovni, někteří jsou nej

REKLAMA
V Beskydech je řada cyklotras, které mají různou obtížnost zdolávání. Jedna z nich vede z Pusteven až do Rožnova pod Radhoštěm.
V soutěži o město nejpřátelštější k cyklistům roku 2019 vyhrál Rožnov pod Radhoštěm a porazil tak Otrokovice a třetí Zlín. V anketě se letos hodnotily nejen podmínky pro jízdu na kolo, ale také přístup radnic k rozvoji udržitelné mobility.

Cykloměstem roku 2019 je Rožnov pod Radhoštěm