ŠTÍTEK: automobil

Z místa nehody v Českém Meziříčí.
Dočasnou úplnou uzavírku si vyžádala nehoda kamionu, k níž došlo dopoledne v obci Lupenice. Nákladní auto tady havarovalo na frekventované silnici I/14. Dvě osobní auta pak měla kolizi v Pohoří a v sousedním Českém Meziříčí se srazila motorka s osobním autem. Podle Centra dopravních informací se nehoda v Českém Meziříčí neobešla bez zranění.

Zraněním skončila nehoda motorky a auta v Meziříčí. V Lupenici boural kamion

Nehody
Ve Vratislavicích nad Nisou se srazila tramvaj s osobním autem.
Řidička osobního auta nedala přednost tramvaji na přejezdu v libereckých Vratislavicích, ta ji srazila. Nehoda se stala v pondělí 27. května krátce před čtvrtou odpoledne a přerušila provoz na další více než hodinu. Řidičku převezla sanitka do nemocnice, nikomu z cestujících hromadnou dopravou se nic nestalo.

FOTO: Tramvaj se srazila s osobním autem na přejezdu ve Vratislavicích

Liberecko
Ilustrační foto.
Složky integrovaného záchranného systému vyjely ve středu pod 14. hodině k Dobrušce. Na silnici první třídy I/14 došlo k nehodě osobního auta a motorky. Centrum dopravních informací v hlášení uvedlo, že na místě probíhají záchranné a vyprošťovací práce. Událost se bohužel neobešla bez zranění.

U Dobrušky havarovalo osobního auto a motorka. Nehoda skončila zraněním

Nehody
Dodávky blokují parkování místním obyvatelům. Ilustrační foto.
Jsou velké, přečnívají do silnic i chodníků, zabírají na šířku téměř celé parkovací místo a zabírají místo osobním automobilům. Řada radnic se rozhodla bojovat s dodávkami zaparkovanými na sídlištích nebo v jiných obytných částech města. Jednou z nich je také ta v Krupce, která nově zakázala parkování dodávek v další části města.

Dodávky nezaparkují v Krupce na dalších místech, lidé si na ně stěžovali

Teplicko
Poslední vůz Volvo s naftovým motorem.
Další z automobilek definitivně ukončila výrobu dieselových motorů. Psal se 26. březen 2024, když z linky ve švédské továrně Torslanda sjelo Volvo XC90, poháněné vznětovým čtyřválcem. Nezamířilo však na sklad ani k zákazníkovi, ale do muzea – bylo totiž po 45 letech nabídky dieselových motorů posledním naftovým autem, co švédská automobilka vyrobila.

Jsme svědky konce dieselového motoru v osobních autech

Automagazín