ŠTÍTEK: Březno

Polní cesta kolem Stroupče a Přívlak se promění v cyklostezku s novým povrchem. Naváže na úseky s asfaltovými, které postavily město Žatec a u Stranné obec Březno na Chomutovsku.
/FOTO, VIDEO/ Díry provizorně vyspravené stavebním odpadem, po deštích, jako třeba nyní, samé louže. Tak vypadá povrch polní cesty na levém břehu Ohře kolem Stroupče a Přívlak mezi nechranickou přehradou a Žatcem, kudy vede stejnojmenná páteřní cyklostezka. Brzy by se to mělo změnit. Ústecký kraj chce spustit letos v září stavbu pětikilometrového úseku cyklostezky Ohře, cesta ve zmíněné lokalitě dostane nový povrch. Propojí asfaltové části, které nedávno postavily město Žatec pod Záhořím a obec Březno u Stranné na Chomutovsku.
25 fotografií

Kraj začne s cyklostezkou u Stroupče letos. Další chce stavět město Žatec

Žatecko a Lounsko
K protestní jízdě se zemědělci shromáždili v Březně na Chomutovsku.
/VIDEO, FOTO/ Podobně jako v Německu vyjeli zemědělci z Chomutovska a okolí na protestní jízdu. V pondělí 15. ledna chtějí upozornit na problémy v zemědělství u nás, na škrty a další opatření vlády, jízdou také podporují německé farmáře, kteří mohutně protestovali v minulých dnech. Zhruba 80 zemědělských strojů se vydalo z Března u Chomutova směrem k hranicím s Německem, kde se otočí a pojedou obcemi regionu zpět. Šoféři tak mohou očekávat komplikace v dopravě.
49 fotografií

Zemědělci z Chomutovska vyrazili na protestní jízdu, stroje zamířily k hranicím

Chomutovsko
Březno má šest dětských hřišť.
/FOTO, VIDEO/ Březno na Chomutovsku je obec plná protikladů. Leží vedle důlní jámy, ve svém centru si ale hýčká vinici. Jsou odsud vidět elektrárenské komíny, obec ale lemují hodnotné sochy připomínající, čemu zdejší krajina musí čelit, i osudy obyvatel Sudet. Nad střechy obce společně vystupuje odstavené velkorypadlo, známé jako Březenský drak, a také věž barokního kostela, na kterém se nedávno po více než století opět rozezněly zvony.
27 fotografií

Mezi šachtou a elektrárnou: Práší se stále, je ale zeleněji, chválí lidé Březno

Chomutovsko
Ilustrační foto.
Po reprezentační přestávce se do koloběhu nejvyšší fotbalové soutěže vrací Teplice, které se o víkendu představí na trávníku v Karviné. Na domácí hřiště vyběhnou druholigoví fotbalisté Varnsdorfu, kteří už osm kol čekají na první výhru sezony. Urvou ji s Chrudimí? Už v pátek hraje třetiligová ústecká Arma a míří kvůli rekonstrukci stadionu opět ven. Jak se jí bude dařit u nováčka z České Lípy? Přinášíme tradiční přehled víkendových fotbalových zápasů.

Kam za fotbalem: Urve Varnsdorf první výhru? Arma míří k nováčkovi

Kraje
Balíkovací stroj se vznítil, hořelo 10 hektarů strniště a slámy.
Plné ruce práce měli hasiči s požárem strniště a slámy u obce Droužkovice na Chomutovsku. Požár na ploše 10 hektarů byl ohlášen kolem druhé hodiny odpolední v sobotu 15. července, na místě zasahovali hasiči ze stanice Žatec a ČEZ Elektrárna Prunéřov a dobrovolní hasiči obcí Droužkovice, Málkov - Zelená a Březno.

FOTO: Balíkovací stroj se vznítil, hořelo 10 hektarů strniště a slámy

Požáry
Rašovický kanonýr Václav Spurný.
Okresní přebor Chomutovska postupující tým do krajské I. B třídy opravdu prověří. Nestačí být dobrý a vyhrát dlouhodobou soutěž, musíte být skvělí a porvat se ještě v nadstavbě. Své o tom ví kluci z Rašovic, kteří teď budou odvracet finálový knockout od Března, když v prvním zápase o postup v Březně prohráli 0:5.

Ještě není nic ztraceno, doma uděláme vše, hlásí rašovický snajpr Spurný

Okresy
Fotbalisté Rašovic jako vítěz okresního poháru. Teď pokukují po postupu do I. B třídy.
Jednu trofej z letošní sezony už mají, vyhráli okresní pohár. Na další si dělají zálusk – postupový pohár, který je posune do I. B třídy. Fotbalisté Rašovic o víkendu rozjedou finálové boje s Březnem o vítězství v okresním přeboru Chomutovska. Pro Rašovice jde o historickou událost, protože poprvé ve své existenci budou usilovat o krajskou soutěž. Přinášíme přehled víkendových zápasů, kam se můžete jít bavit fotbalem a Březno, které ve finále vyzve právě Rašovice, bude zajímavou fotbalovou destinací.

Rašovice startují cestu za snem. Poprvé v historii se budou rvát o I. B třídu

Kraje
FK Rašovice - TJ Březno, domácí hráči v červenobílém.
Okresní přebor na Chomutovsku nabídl fanouškům fotbalu o víkendu hit. Ve skupině západ na sebe narazily dva nejlepší celky soutěže – první Rašovice hostily druhé Březno. Podívat se na to přišlo parádních 218 diváků, kteří viděli šest branek a následný penaltový rozstřel, ve kterém po výhře 4:3 brali druhý bonusový bod fotbalisté Března.
16 fotografií

PODÍVEJTE SE: Na okresní hit přišlo 218 diváků. Lídr bral jen bod

Okresy
Žáci základních škol se spolu utkali ve Vánočním turnaje ve futsale.
Tradiční Vánoční turnaj základních škol ve futsalu uspořádala OR Asociace školních sportovních klubů Chomutov a Spolek Chomutovská liga malého fotbalu ve spolupráci s Kulturou a Sport Chomutov. Turnaj se konal v Městské sportovní hale v Chomutově a letos to byl již devatenáctý ročník. Hrálo se po tříleté nucené pauze způsobené covidem a turnaje se zúčastnilo sedm základních škol.
10 fotografií

Po covidové pauze se vrátil Vánoční turnaj základních škol

Ostatní sporty