ŠTÍTEK: doprava

Masarykova ulice v Ústí nad Labem.
/VIDEO/ Předpovědi meteorologů se naplnily. Intenzivnější sněžení dorazilo na Ústecko ve středu odpoledne. V centru krajské metropole sníh komplikoval dopravu. Problémy jste hlásili třeba v serpentinách od hotelu Vladimir na Skřivánek a ve Staré ulici. Některé linky MHD nebíraly zpoždění. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) navíc ještě varoval před silnou ledovkou. Ta dorazila na Ústecko během středečního večera a komplikuje život některých Ústečanů i teď ve čtvrtek ráno. Meteorologové nabádají k optrnosti jak na silnicích, tak chodnících. 
13 fotografií

FOTO: Ústí je pod sněhem, komplikace byly v dopravě. Dorazila ledovka

Ústecko
Od upálení Jana Palacha uplynulo 55 let. Pietní akt a přednáška historika v Mělníku v úterý 16. ledna.
/FOTO, VIDEO/ Úterní dopoledne patřilo v Mělníku vzpomínce na mělnického studenta a všetatského rodáka Jana Palacha, který se přesně před 55 lety, 16. ledna 1969, upálil na protest proti okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy. Pietní setkání se konalo v Jungmannových sadech, přímo naproti budově tehdejšího gymnázia, kde Palach studoval.
18 fotografií

Po pětapadesáti letech: Mělník vzpomínal na Jana Palacha

Mělnicko
Most spojující břeclavskou místní část Poštorná s centrem města je v havarijním stavu. Na opravu čeká roky. Poslední termín avizovali státní silničáři na letošní rok.
/VIDEO, FOTO/ Státní silničáři mají letos po letech čekání v plánu opravu havarijního stavu mostu v břeclavské místní části Poštorná. Rekonstrukce bude stát 265 milionů korun. Původní most, který je na hranici životnosti, dělníci zboří. Hustý provoz na průtahu městem bude po dobu výstavby nového mostu vedený přes přistavené mostní provizorium.
25 fotografií

Most mezi Poštornou a Břeclaví je na hranici životnosti. Oprava má začít letos

Břeclavsko
Letiště Václava Havla v Praze za rok odbaví necelých 12 milionů cestujících.
Nejen mlékem a strdím oplývá naše zem, jak měl podle pověsti prohlásit praotec Čech na bájné hoře Říp. Nejdeme v ní i celou řadu zajímavostí, zvláštností a dokonce i rekordů. A to i z dopravy, tedy z oblasti týkající se přesunu lidí a věcí z místa na místo. Pojďte si s námi dnes projít množství pozoruhodností a věříme, že pro vás i velmi zajímavých, ze sektoru dopravy v České republice.
11 fotografií

TOP 25 českých dopravních kuriozit, unikátů a rekordů. Řada z nich vás ohromí

Automagazín
Kolony by se mohly v pondělí 8. ledna vrátit na hraniční přechod Strážný - Philippsreut poté, co němečtí zemědělci přechod  zablokují při protestech. Ilustrační foto.
Němečtí zemědělci plánují od pondělí 8. ledna masivní protesty proti spolkové vládě. Chtějí docílit, aby odstoupila. Podle dostupných informací by měly být zablokovány dálnice, hlavní tahy silnic nižších tříd nebo hraniční přechody. Zastaví se vlaky a další doprava v zemi. Ke generální stávce se zřejmě připojí většina průmyslových odvětví. V pondělí bude lepší do Německa vůbec nejezdit.

Němci budou v pondělí stávkovat, vypadá to na chaos v dopravě a zavřené hranice

Prachaticko
Hasiči museli opět odčerpávat vodu z protipovodňové vany v Přístavní ulici v Ústí nad Labem. Ta byla zhruba dvě hodiny uzavřená pro dopravu.
/FOTO/ Řeka Labe v Ústí nad Labem dál hrozí. Zaplavená je cyklostezka na Střekově a z části také podzemní garáže pod hlavním nádražím. V sobotu 6. ledna ráno se voda opět objevila také v protipovodňové vaně v Přístavní ulici, znovu musela být na nějaký čas uzavřena pro dopravu. Hasiči ji odčerpávali, aby auta důležitou tepnou opět mohla projíždět. Ve vaně se pracovalo také v neděli 7. ledna brzy ráno.
9 fotografií

Labe v Ústí vystoupalo na 618 centimetrů. V protipovodňové vaně opět byla voda

Ústecko
Občanský průkaz. Ilustrační snímek
Ačkoliv se Česko podle statistik pohybuje v pokročilosti digitalizace až ve druhé polovině států Evropské unie a v oblasti digitálních veřejných služeb je až třiadvacáté ze sedmadvaceti, změny v této oblasti už zde lidé pociťují. V mnoha případech jim šetří čas. Už totiž není nutné každou žádost řešit nutně osobně na úřadech. Řada záležitostí se dá vyřešit z pohodlí domova u svého počítače. 

Digitalizace v roce 2024: Jak je to s řidičáky, proč se pro občanku musí osobně

Česko
Rok 2024 přináší změny nejen na železnici. Deník sestavil přehled všech novinek v dopravě
Pokračující opravy nádražních budov, modernizace železničních tratí, rychlejší spoje, ale také otevření rekordního počtu nových dálničních úseků či nové nabídky na přímé lety z tuzemska do zahraničí. Nejen to přinese rok 2024 v dopravě. Navíc budou pokračovat přípravy vysokorychlostních tratí. Správa železnic počítá s investicí přes jednu miliardu korun. Stejně tak pokračuje proces zavádění zabezpečovacího systému na železnice. Deník přináší přehled nejdůležitějších novinek.

Novinky v roce 2024 v dopravě: Výrazné změny budou na železnici, silnici i vodě

Česko
Vlakové nádraží ve Vsetíně - nová nástupiště; 29. prosince 2023
/VIDEO, FOTO/ Vánoční dárek v podobě zprovoznění nových nástupišť i části podchodu dostalo rekonstruované nádraží ve Vsetíně. Ještě před koncem letošního roku tak mohou cestující vlakovou dopravou využívat zastřešené peróny a k přístupu na ně i část nově zbudovaného podchodu pod železniční tratí. Rekonstrukce nádraží za více než 3 miliardy korun potrvá do konce roku 2024.
7 fotografií

Cestující ve Vsetíně mohou na nádraží využívat nová nástupiště i část podchodu

Valašsko
Příprava na zavření vrat Čertovky v Praze v souvislosti se zvýšenou hladinou řek
V Česku znovu v důsledku deště a tání sněhu stoupaly hladiny mnoha řek a potoků. Počet míst, kde toky dosáhly některého ze stupňů povodňové aktivity, si v pondělí vpodvečer pohyboval kolem 170. Na 21 místech pak platil nejvyšší stupeň. Vyplývá to z údajů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Praha v pondělí odpoledne přistoupila k uzavření protipovodňových vrat na Čertovce a přijala i další opatření. Situace v dopravě se naopak zlepšila. 
131 fotografií

Hladiny řek stoupaly, mnohde dosáhly třetího stupně. Praha přijala opatření

Česko