ŠTÍTEK: doprava

Žďár upřednostní místní řidiče před dojíždějícími.
Pro řidiče ve Žďáře nad Sázavou i ze širokého okolí se změní způsob, jakým byli zvyklí parkovat. Ve městě se totiž zavedou parkovací zóny. Ty už fungují například v Jihlavě nebo Brně. Ve Žďáře se pro zóny rozhodli kvůli zahlcení veřejného prostoru auty. Město argumentuje i tím, že neregulované parkování vytváří nebezpečné situace pro chodce i cyklisty a ztěžuje práci hasičům a záchranářům.
9 fotografií

Žďár a parkovací zóny: upřednostní se místní řidiči před dojíždějícími

Žďársko
Na Teplické ulici v Děčíně čekají na opravu dvě havárie.
/FOTO, VIDEO/ Již několik let čekají řidiči v Děčíně na to, až Ředitelství silnic a dálnic opraví sesuv komplikující průjezd nejužším místem na průtahu městem směrem od dálnice D8 na Teplické ulici. ŘSD chce opravit také kavernu, která ztěžuje dopravu jen o kilometr dál směrem na Teplice a kvůli které je průjezdný jen jeden pruh. I tento havarijní stav trápí řidiče již mnoho měsíců. Obzvláště velkou komplikací by se tato místa mohla stát ve chvíli, kdy ŘSD uzavře most v Neštěmicích a Teplická bude objízdnou trasou při cestách z Děčína do Ústí nad Labem.
14 fotografií

První problematické místo na Teplické ulici v Děčíně zmizí. Víme kdy

Děčínsko
Protest zemědělců na silnici I/35 mezi Vysokým Mýtem a Litomyšlí.
/FOTO, VIDEO/ Protest zemědělců na silnicích v Pardubickém kraji a u hraničních přechodů ve čtvrtek dopoledne zkomplikoval dopravu. Zemědělská technika od 10 do 12 hodin kroužila na pětatřicítce, silnici I/34, u Pardubic a více než pět desítek strojů zamířilo na Orlickoústecku k hraničnímu přechodu Dolní Lipka.
32 fotografií

Protest zemědělců: kolony traktorů brzdily dopravu na I/35

Zprávy
Ilustrační foto
Lednové zastupitelstvo Královéhradeckého kraje schválilo nový dotační program zaměřený na podporu udržitelné mobility formou služby sdílených kol. Jeho prostřednictvím plánuje rozdělit čtyři miliony korun. Na rozvoj udržitelné dopravy a čisté mobility myslí kraj jak ve Strategii rozvoje Královéhradeckého kraje, tak i v nově schválené Strategii Královéhradeckého kraje v oblasti cyklistické dopravy do roku 2035.

Kraj nově podpoří službu sdílených kol ve městech

Jičínsko
Demonstrace zemědělců v Praze
/VIDEO, FOTO/ Protestující zemědělci, kteří od brzkých ranních hodin traktory blokovali magistrálu a demonstrovali před budovou ministerstva zemědělství, se po poledni vydali na Malostranské náměstí, kde jejich protestní akce pokračovaly. Svou techninku nechali stát na magistrále. Na náměstí později přišli také odpůrci protestů, kteří demonstrující zemědělce fyzicky napadli.
119 fotografií

Zemědělci protestovali na Malostranském náměstí. Tam je napadli odpůrci

Praha
Demonstrace zemědělců před ministerstvem zemědělství a blokáda pražské magistrály.
Několik nových sympatizantů si získali zemědělci svým pondělním protestem v hlavním městě. Lidé si je „zamilovali“ natolik, že je nyní zvou na pravidelné blokády Prahy. Důvod? Až na oblast kolem ministerstva zemědělství na severojižní magistrále byla metropole nezvykle průjezdná. V anketě Deníku můžete i vy hlasovat, zda vám blokáda komplikovala cestu Prahou.
20 fotografií

Řidiči velebí zemědělce a děkují za nezvykle průjezdnou Prahu

Praha
Demonstrace zemědělců v Praze
/FOTO, VIDEO/ S rozedněním dorazily traktory a další zemědělské stroje protestujících zemědělců do centra metropole. Očekával se velký kolaps dopravy, ke kterému naštěstí nedošlo. Magistrálu po 15. hodině opustily všechny traktory a zemědělci s nimi zamířili k domovu. Nejhorší situace byla dopoledne u muzea, stála i Seifertova na Žižkově. Naopak některá, jindy v tuto dobu ucpaná místa, byla bez aut - řidiči se například preventivně vyhýbali Rašínovu nábřeží.
126 fotografií

Provoz na magistrále je opět bez omezení. Zemědělci s traktory zamířili domů

Praha
Protestní jízda zemědělců. Archivní foto.
S kolapsem dopravy mimořádných rozměrů musí v pondělí 19. února počítat obyvatelé Prahy i návštěvníci metropole. Do hlavního města dorazí se svými stroji protestovat část zemědělců nespokojených s poměry ve svém oboru a požadujících změnu vládní politiky. Může to blokovat provoz na silnicích v podstatné části metropole. Stejně jako ve velmi časných ranních hodinách na příjezdových trasách.

Traktory obsadí magistrálu a pojedou na Malostranské náměstí. Pak se uvidí

Praha
Starosta Mimoně Petr Král.
Mimoň se v současnosti potýká s narůstající kamionovou dopravou, ale v budoucnu ji čeká další výzva. Budou mít místní lidé kde pracovat, až podnik Diamo skončí? Už nyní bude propouštět asi 160 lidi. „Nedokážu si představit, že tu nebude velký zaměstnavatel,“ řekl v rozhovoru pro Deník starosta Mimoně Petr Král. V něm také prozradil, proč se zdržela stavba supermarketu Lidl a zda má obavy z plánovaného depa ve Stráži.

Stavbu Lidlu v Mimoni zdržel úředník. Někteří jsou prostě nemocní, říká starosta

Českolipsko
Stará lávka u světelských skláren do dvou let zmizí, nahradí ji silniční přeložka a most.
Víc než dva miliony korun. Tolik zaplatí město Světlá nad Sázavou majiteli posledních pozemků v lokalitě blízko staré lávky u světelských skláren. Teď už nic nebrání, aby se stará lávka změnila v důležitý most a silniční přeložku z ulice Zámecká směrem k nádraží. Protože most odkloní dopravu z náměstí směrem k budoucímu terminálu vysokorychlostní tratě.
11 fotografií

Světlá zaplatila miliony, důležitý most přes Sázavu má zelenou

Havlíčkobrodsko