ŠTÍTEK: doprava

Ředitelka Dopravního podniku města Ústí nad Labem Simona Mohacsi.
/ROZHOVOR/ Kritiku čekala. Ovšem vzápětí dodala, že nešlo o práci od stolu, ale o pečlivě promyšlenou koncepci, která přijít musela. Ředitelka Dopravního podniku města Ústí nad Labem Simona Mohacsi s celou organizací zavelela k nejrozsáhlejší změně za poslední roky, od 1. května dojde k přečíslování a k přetrasování linek městské hromadné dopravy.
8 fotografií

Změny potřebují čas. Přečíslování je nutné zlo, říká šéfka dopravního podniku

Ústecko
Šílená doprava a parkování mezi starými bytovkami. Blanenští navrhují jednosměrky v osmi ulicích.
/VIDEO/ Ráno je to jedním slovem peklo! Rodiče vozí děti do základní školy speciální, kde není žádné parkoviště ani přechod. Obě strany silnice lemují zaparkovaná auta. Z nedalekého sídliště Písečná si pak tudy zkracují řidiči ve velkém cestu do centra a tamních škol. Někteří nedodržují rychlost. Obyvatelé ulice Žižkova v Blansku na problém upozorňují už léta.
20 fotografií

Problematická doprava mezi starými bytovkami: Blanenští navrhují jednosměrky

Blanensko
Květnov u Havlíčkova Brodu trpí hlukem z vysoké dopravní zátěže
/VIDEO/ Klidu si snad brzy užijí obyvatelé Květnova, místní části Havlíčkova Brodu. Ředitelství silnic a dálnic tam letos postaví protihlukovou stěnu, skoro za třicet milionů korun. Těsně kolem osady vede rušná silnice první třídy 38. Hluk z dopravy se rok od roku zvyšuje. Ve směru od Havlíčkova Brodu i od Jihlavy se řítí jedno auto za druhým. Osobní i nákladní. Stovky za den.
10 fotografií

Květnov se dočká protihlukové stěny letos. Místní volají i po nové čekárně

Havlíčkobrodsko
Bolt. Ilustrační foto
Sdílené elektrické koloběžky Bolt už se staly běžnou součástí dopravy v Pardubicích. Nyní jejich provozovatel oznámil, že svoje působení rozšíří i na dopravu osobními vozy za předem stanovenou cenu. Novinka bude k dispozici ve stejné mobilní aplikaci. Mezi oběma prostředky dopravy přitom lze přepínat jedním kliknutím

Kromě elektrokoloběžek i auta. Bolt rozšiřuje služby v Pardubicích

Pardubicko
Vyšetřování dopravní nehody. Ilustrační foto.
Dvě dopravní nehody zkomplikovaly dopravu v Ústí nad Labem. V Božtěšické ulici zachytilo auto nezletilé děvče. Policie příčiny nehody vyšetřuje. Podle předběžných informací měla dívka vstoupit do vozovky, když mu dával jeden automobil přednost při přecházení, zatímco další pokračoval v jízdě a zachytil jej zrcátkem. 

Auto srazilo dítě na přechodu. Nehody komplikovaly dopravu na Ústecku

Ústecko
Z budoucí objízdné trasy vedoucí přes Botanickou ulici do ulic 17. listopadu a Akademika Heyrovského.
/FOTO, VIDEO/ Prodrat se ranními kolonami a ještě najít místo na zaparkování, třeba jen na deset minut, to patří ke každodennímu martýriu rodičů dopravující své děti do Speciálních škol v Hradci Králové. Míst k zaparkování je v blízkosti nedostatek. V sousedství jsou totiž další školy, školní jídelna, podnikatelské centrum… Řidičů, kteří takto musí objet celý areál třeba i vícekrát, než se nějaké místo náhodou uvolní, není málo. Od dubna se navíc uzavřela pro ně důležitá část Hradecké ulice, kterou sem každé ráno míří. A to kvůli zahájení první etapy rekonstrukce křižovatky Mileta. Projeli a prošli jsme trasu objíždky pro řidiče mířící do ulice 17. listopadu či Akademika Heyrovského.
11 fotografií

Kudy do školy? Kvůli rekonstrukci hradecké Milety budou řidiči muset na objížďky

Hradecko
Silnice I/13 mezi Karlovými Vary a Ostrovem.
Snad ještě do letošních prázdnin by mělo ministerstvo dopravy rozhodnout, jakou podobu bude mít rychlostní silnice, která spojí Karlovarský kraj s Ústeckým. Konkrétně jde o komunikaci s označením I/13, která vede z Ostrova na Chomutov. Snahy o vybudování této rychlostní silnice jsou dlouhé roky a termín se stále posouvá. Podoba I/13 měla být totiž podle plánů známá už před dvěma lety, a to má tato komunikace na ministerstvu prioritu.
4 fotografie

Čtyřpruh, ale i trojpruh. O hlavním tahu z Ostrova na Chomutov není rozhodnuto

Karlovarsko
Protest zemědělců v Praze 7. března 2024.
Zemědělci se opět sjeli do Prahy, tentokrát s jasným cílem - upozornit na své požadavky přímo u vládních budov. Na rozdíl od prvního protestu nebylo dnes v plánu blokovat magistrálu, ale zamířit přímo k Úřadu vlády ČR. I přes to ale v částech Prahy ke kolapsům dopravy dochází. Demonstraci, která začala kolem poledne, organizátoři oficiálně ukončili čtvrt hodiny po jedné. 
201 fotografií

Blokáda zemědělců: vysypaný hnůj, kolabující doprava i zabarikádovaná Letná

Praha
Protest zemědělců v Praze 7. března 2024
Zemědělci se opět sjeli do Prahy, tentokrát s jasným cílem - upozornit na své požadavky přímo u vládních budov. Na rozdíl od prvního protestu nebylo tentokrát v plánu blokovat magistrálu, ale zamířit přímo k Úřadu vlády ČR. Přesto ale v částech Prahy ke kolapsům dopravy docházelo. Demonstraci, která začala kolem poledne, organizátoři oficiálně ukončili čtvrt hodiny po jedné.
201 fotografií

Blokáda zemědělců: Vysypaný hnůj, kolabující doprava i zabarikádovaná Letná

Regiony
Demonstrace zemědělců před ministerstvem zemědělství a blokáda pražské magistrály
Centrum Prahy čeká ve čtvrtek 7. března další protest zemědělců. Do hlavního města podle policie dorazí stovky kusů zemědělské techniky. Protest začíná v 6:00 a účastníci budou jezdit kolem Letenských sadů, kolem poledne se pak přesunou před úřad vlády. Policisté radí řidičům, aby se vyhnuli avizované trase a naplánovali si alternativní cesty.
119 fotografií

Protest zemědělců v Praze: Na pořádek a dopravu budou dohlížet desítky policistů

Česko
Most v Napajedlech je uzavřen.
V neděli odpoledne se uzavřela pro pěší i motoristy spojnice břehů řeky Moravy v Napajedlech. První pracovní dny se proto mnoho obyvatel města vydalo na cestu do práce s obavami. Na jedné straně řeky totiž leží centrum města a obytná část, na druhém břehu pak autobusové a vlakové nádraží, hlavní silnice směrem do Uherského Hradiště a sídlo největšího zaměstnavatele, společnosti Fatra. Otázkou pro mnohé bylo - způsobí uzavření mostu dopravní peklo s nekonečnými komplikacemi? 
9 fotografií

Most v Napajedlech je uzavřen. Dopravní kolaps se nekonal

Zlínsko
Autobusy na novém terminálu v Kuřimi.
Zkrácení jízdní doby se dočkají cestující, kteří mezi Brnem a Kuřimí využívají hromadnou dopravu. Nově jim to umožní nástup všemi dveřmi. Dosud byli cestující zvyklí na nastupování pouze předními dveřmi a zdlouhavé čekání ve frontě, než se do autobusů dostali. Podobný model má časem začít fungovat u všech jihomoravských linek zařazených do integrovaného systému hromadné dopravy.

Kratší doba jízdy autobusem mezi Brnem a Kuřimí. Pomůže novinka

Brněnsko
Ilustrační foto
Při nedávné anketě Deníku týkající se ostud Rakovnicka řada Rakovničanů v diskuzi na facebooku poukazovala na dosavadní absenci obchvatu města. Ten se plánuje již od roku 2007, se stavbou se mělo začít do roku 2020, ale ani o čtyři roky později se stále nezačalo kopat. Redakce Deníku proto kontaktovala Středočeský kraj o bližší informace k zahájení stavby.

Ostuda Rakovnicka podle čtenářů? Obchvat. Zjišťovali jsme, kdy stavba začne

Rakovnicko
Ilustrační foto.
Výlet nádhernou Šumavou, kolem Čerchova nebo třeba po stopách zaniklých obcí v Brdech. Pokud milujete pohyb v přírodě, ať už pěšky nebo v zimě třeba na běžkách, máme pro vás tipy na nezapomenutelné výlety v Plzeňském kraji. Díky projektu Běžky nebo pěšky na webu Turistů ráj vám představujeme několik okruhů, které si jistě zamilujete. Za příznivých podmínek na ně můžete vyrazit na lyžích, ale připraveny jsou i varianty pro pěší výlety po zbytek roku. Určitě si to užijete.

Tipy na výlety do přírody, kam můžete vyrazit pěšky i na běžkách

Plzeňsko
Žďár upřednostní místní řidiče před dojíždějícími.
Pro řidiče ve Žďáře nad Sázavou i ze širokého okolí se změní způsob, jakým byli zvyklí parkovat. Ve městě se totiž zavedou parkovací zóny. Ty už fungují například v Jihlavě nebo Brně. Ve Žďáře se pro zóny rozhodli kvůli zahlcení veřejného prostoru auty. Město argumentuje i tím, že neregulované parkování vytváří nebezpečné situace pro chodce i cyklisty a ztěžuje práci hasičům a záchranářům.
9 fotografií

Žďár a parkovací zóny: upřednostní se místní řidiči před dojíždějícími

Žďársko