ŠTÍTEK: doprava

V neděli 2. června se koná 9. ročník Festivalového půlmaratonu Monet + Zlín 2024.
V neděli 2. června se centrem města poběží již 9. ročník Festivalového půlmaraton MONET+ Zlín, který pořádá Zlín Film Festival společně s Běhy Zlín. S ohledem na bezpečnost běžců bude před startem na půl hodiny zcela zastavena doprava v centru Zlína. Organizátoři žádají motoristy i chodce o shovívavost a běžce o maximální využití MHD při cestě na závod.  
2 fotografie

Festivalový půlmaraton startuje v neděli. Vyžádá si omezení v dopravě

Ostatní sporty
Karlovou ulicí poblíž Tomkova náměstí v Brně řidiči od neděle 2. června neprojedou.
/MAPA/ Se zdržením musejí od neděle počítat řidiči, kteří plánují průjezd brněnskou Karlovou ulicí kvůli stavbě VMO Tomkovo náměstí a Rokytova. Právě Karlovu silničáři od 2. června pro šoféry zcela uzavřou, ti jako náhradní trasu využijí jednu z několika objížděk. S první fází kompletní uzavírky musí Brňané počítat do 30. června, poté bude následovat druhá etapa. Od neděle potrápí řidiče i další omezení.
4 fotografie

Začíná velké omezení dopravy v Brně kvůli VMO: méně pruhů i zavřené ulice

Brněnsko
Regionální dopravní konference v Pardubicích
Zlepšení bezpečnosti na silnicích a upozornění na místa, kde se stává nejvíce nehod – tomu se věnovala Regionální dopravní konference, která se uskutečnila na pardubickém magistrátu. Rozebírala se na ní především nejrizikovější místa na cestách Pardubického kraje. Představeny byly i lokality, které se i díky těmto konferencím podařilo lépe zabezpečit.
47 fotografií

Top 10: Víme, která místa na cestách jsou v Pardubickém kraji nejrizikovější

Život řidiče
Regionální dopravní konference v Pardubicích
Zlepšení bezpečnosti na silnicích a upozornění na místa, kde se stává nejvíce nehod – tomu se věnovala Regionální dopravní konference, která se uskutečnila na pardubickém magistrátu. Rozebírala se na ní především nejrizikovější místa na cestách Pardubického kraje. Představeny byly i lokality, které se i díky těmto konferencím podařilo lépe zabezpečit.
47 fotografií

Top 10: Víme, která místa na cestách jsou v Pardubickém kraji nejrizikovější

Život řidiče
Ilustrační foto
Realizace obchvatu Luhačovice je zase k kousek blíže. Zlínský kraj a město podepsali již druhou deklaraci o spolupráci při přípravě projektu, který povede mimo centrální zónu lázeňského města. Tato významná investice je reakcí na rostoucí tranzitní dopravu, která za posledních 10 let stoupla o 100 procent a představuje vážnou hrozbu pro přírodní léčivé vody.

Obchvat Luhačovic má podporu města, kraje i lázní. Uleví dopravě i pramenům

Zlínsko
V Přerově se v pondělí 27. května uzavřela frekventovaná Komenského ulice. Důvodem je oprava poničené vozovky.
Zvlněný asfaltový koberec v Komenského ulici v Přerově, který dělal problémy chodcům i řidičům, se stane už brzy minulostí. Na frekventovanou silnici najela v pondělí těžká stavební technika a do konce týdne ji čeká náročná oprava. Přestože se uzavřela komunikace v centru města, doprava v Přerově první den uzavírky nezkolabovala. Aut bylo ale na silnicích o poznání méně. Rekonstrukce potrvá do soboty 1. června.
33 fotografií

V Přerově se kvůli opravám uzavřela Komenského ulice. Doprava zatím nekolabuje

Přerovsko
Brněnský Husovický tunel bude v létě kompletně uzavřený.
Se zdržením a novými dopravními komplikacemi musejí počítat řidiči jezdící přes nebo v okolí stavby brněnského VMO Tomkovo náměstí a Rokytova. Od června je ve směru od Židenic čeká uzavírka Karlovy ulice, připravit se musí rovněž na zúžení provozu přes Tomkovo náměstí do jednoho jízdního pruhu v každém směru. V létě se navíc přidá úplná uzavírka Husovického tunelu.
6 fotografií

Uzavírka brněnského Husovického tunelu: objížďka jen s polovinou pruhů

Brněnsko
Na přestavbě křižovatky pracovali dělníci více než dva měsíce.
/FOTO, VIDEO/ Po více než dvou měsících úprav a dopravních uzavírek je stavba světelné křižovatky ulic Přístavní a Obvodová v brněnské Bystrci téměř u konce. Nové semafory začnou fungovat o víkendu, už teď ale řidiči místem projedou bez omezení. Vedení města zároveň zjednosměrnilo část Hrázní ulice, chce tak zvýšit bezpečnost chodců a cyklistů u Brněnské přehrady.
15 fotografií

VIDEO: Křižovatka v Bystrci je hotová. Zjednosměrnila se také část Hrázní ulice

Brněnsko
Ilustrační foto
/FOTO, PLÁNY/ Hned tři nové kruhové objezdy vyrostou už brzy v Žatci. Všechny na hodně vytížených silnicích. Dva na silnici I/27 Most – Plzeň na průtahu městem, další při výjezdu na Louny. Právě okružní křižovatka u odbočky na Bezděkov začne vznikat nejdříve, hotová má být ještě letos. U výjezdu na Most a u Tesca mají být kruhové objezdy nejpozději do tří let.
9 fotografií

Tři nové kruhové objezdy. Jeden má v Žatci vyrůst už letos, další dva do tří let

Žatecko a Lounsko
Začala rekonstrukce části D5 u Plzně. Během ní je doprava svedena vždy do jednoho tubusu tunelu Valík, kterým se projíždí obousměrně
Až 30 tisíc vozidel denně, z toho velkou část těžkých nákladních aut, musí v těchto dnech zvládnout jeden jediný tubus tunelu Valík. Ten je součástí dálničního obchvatu Plzně a v jeho druhé části, stejně jako na dalších osmi kilometrech dálnice D5 v úseku mezi sjezdem na České Budějovice u Černic a mostem přes Radbuzu u Lhoty, probíhá kompletní výměna povrchu.
17 fotografií

Polovina Valíku je uzavřená. Velká oprava D5 začala

Plzeňsko
Most u Jesenické přehrady
Hlavní trasa z Chebu směrem na Mariánské Lázně bude o letních prázdninách zcela uzavřena. Důvodem je oprava mostu u hráze na jesenické přehradě. Omezení začnou řidičům na této trase mnohem dříve, ale budou jen částečná. Ředitelství silnic a dálnic zároveň zajistilo objízdnou trasu. Ta bude jak pro osobní tak nákladní dopravu. Opravu mostu realizuje ŘSD i přes vodní nádrž Skalka.
9 fotografií

Na Chebsku potrápí řidiče opravy mostů u Skalky a Jesenice

Chebsko
Průvodčí. Ilustrační foto.
Odpracoval jsem čtřicet roků v dopravě a logistice, které jsou mým koníčkem. Nemám šest maturit z dopravní průmyslovky, v dopravě, kterou jsem si prošel od závozníka až v případě potřeby po dispečera, jsem dostal tu nejlepší školu, "školu života". Přesto všechno je několik věcí které se snažím pochopit, ale nedaří se mi to. I proto zkouším, jestli mi to někdo z čtenářů dokáže vysvětlit?

Chytrý telefon nemám a nechci. Budu si ho muset koupit kvůli konci průvodčích?

Čtenář reportér
Starosta Bochova Miroslav Egert: všichni se na dálnici těšíme, uryhlí dopravu
Vítejte u dalšího dílu podcastu Deníku ze západu. Cílem je přinášet rozhovory se zajímavými lidmi. Dnešním hostem byl starosta města Bochov Miroslav Egert, jenž v čele města stojí od roku 2006. Ptali jsme se na jedno z nejaktuálnějších témat, jakým je stavba dálnice D6 spojující Karlovarský kraj s Prahou, mluvili jsme o lékařské péči nebo o tom, proč lidé z Bochova odchází.
7 fotografií

Starosta Bochova Miroslav Egert: všichni se na dálnici těšíme, urychlí dopravu

Deník Ze západu
Děti z mateřských a základních škol se zapojily do soutěže na téma Bezpečná doprava budoucnosti.
Bezpečná doprava v budoucnosti. Tak znělo téma, se kterým se úspěšně popasovala více jako stovka dětí z mateřských a základních škol, které se zapojily do výtvarné a literární soutěže s dopravní tematikou, kterou vyhlásil Tým silniční bezpečnosti spolu s Policií ČR. Vítězné práce z každé kategorie budou reprezentovat náš kraj v celorepublikovém klání.
12 fotografií

Děti soutěžily. Ukázaly, jak si představují bezpečnou dopravu budoucnosti

Sokolovsko