ŠTÍTEK: doprava

U Zázvorky v Novém Městě nad Metují se pilně pracuje na opravě silnice. Stavbu zpozdí zajímavý archeologický nález.
/FOTO, VIDEO/ V ulici U Zázvorky v Novém Městě nad Metují se pilně a rychle pracuje na rekonstrukci silnice. Na místě jsou stavaři i archeologové. Každým dnem je vidět, jak práce postupují. Přesto se zřejmě doba opravy o něco prodlouží. Dokončení stavby komplikuje nejen výměna celého úseku kanalizace, se kterou se v původním projektu podle starosty města Milana Slavíka nepočítalo, ale také archeologicky zajímavý nález. 
19 fotografií

U Zázvorky se pilně pracuje. Stavbu zpozdí zajímavý archeologický nález

Náchodsko
ŘSD zahájilo v Hořicích stavbu kruhového objezdu na silnici I/35.
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) staví od konce března v Hořicích nový kruhový objezd. Vzniká na silnici I/35 a bude sloužit jako napojení na dálnici D35. Hotový má být do poloviny června letošního roku. Úplně uzavřená je kvůli tomu silnice II/300 v ulici Antonína Rudla a kvůli nárůstu dopravní zátěže řídí dopravu na křižovatce u Batalionu ve třech směrech semafory. Ve městě vznikla i další dopravní omezení.
25 fotografií

VIDEO: V Hořicích odstartovala výstavba nového kruhového objezdu

Jičínsko
Dopravu na křižovatce u Batalionu v Hořicích řídí semafory, řidiči musí čekat v koloně.
/FOTO, VIDEO/ V Hořicích narůstá napětí kvůli dopravní situaci ve městě. Stojí za tím spuštění výstavby dálnice D35, které přineslo několik uzavírek provozu. Problémy se vrší především na křižovatce u Batalionu. „Dopravní situace ve městě je velmi napjatá. Dopravních kolapsů neúměrně přibývá,“ řekl starosta Hořic Martin Pour. Město požádalo o výměnu semaforů na Husově třídě, což má přinést zrychlení dopravy.
14 fotografií

V Hořicích roste napětí kvůli omezením na silnici, dopravních kolapsů přibývá

Jičínsko
V první etapě opravy brněnské křižovatky bude zakázáno odbočení z Kníničské doprava do Veslařské ulice.
/VIDEO/ Zákaz vstupu chodcům, uzavření jednoho jízdního pruhu nebo zákaz odbočení. Dopravní značení v křižovatce Kníničské a Veslařské ulice na pomezí brněnských Žabovřesk a Komína zatím leží otočené k zemi. Už brzy, konkrétě od pondělka 22. dubna, ale začne platit. Dělníci zde začnou opravovat semafory. Některé řidiče čeká objížďka přes Komín.
4 fotografie

Omezení dopravy na Kníničské: nejdřív směrem do centra a objížďka na Jundrov

Brněnsko
Začátek cyklostezky a Povltavská promenáda - současný stav
Na trase z Libně k mostu Barikádníků denně projedou stovky až tisíce cyklistů. První část cyklostezky je bez komplikací, problém nastává při napojení na ulici Povltavská. Zde je intenzivní automobilová doprava a na úzký cyklopruh se cyklistům mezi auta příliš nechce. Místo se má ale změnit k nepoznání. Vznikne tu takzvaná Povltavská promenáda s rozšířenou cyklostezkou.
50 fotografií

Cyklisti se perou s auty. V rámci Povltavské promenády vznikne nová cyklostezka

Praha
Dálnice D5 protíná významnou část města Berouna.
Zajímá vás, co se chystá ve vašem okolí? Potom doražte ve středu 10. dubna v 15 hodin do sálu bývalého kina v Loděnici, kde se uskuteční veřejné projednání plánovaného záměru Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) k rozšíření dálnice D5. Zúčastní se ho starostové z dotčených obcí. Mohou zde vyjádřit své obavy, prostor k vyjádření dostanou i zájemci z řad veřejnosti.

V Loděnici se ve středu uskuteční veřejné projednání záměru rozšíření dálnice D5

Berounsko
První v Blansku i na okrese. V Lažánkách spustí úsekové měření.
/FOTO, VIDEO, INFLOBLOK/ Intenzivní nárůst dopravy. Přibylo nákladních aut, řidiči nedodržují při průjezdu obcí předepsanou rychlost. Někteří si pletou silnici se závodní dráhou. Máme strach s dětmi přejít silnici, udělejte s tím něco! Tak popisují situaci místní v blanenské městské části Lažánky, kde žijí asi čtyři stovky lidí. Od pondělí tam začlo na silnici II/379 fungovat úsekové měření. První na Blanensku. Řidiči pozor, nohu z plynu!
6 fotografií

První v Blansku i na okrese. V Lažánkách spustí úsekové měření

Blanensko
Měsíc po uzavření mostu v Napajedlech. Místní si zvykli; duben 2024
Na začátku března se uzavřela pro pěší i motoristy spojnice břehů řeky Moravy v Napajedlech. Ještě než se tak stalo, panovali mezi lidmi obavy, jak moc to zkomplikuje dopravu ve městě. Na jedné straně řeky totiž leží centrum města a obytná část, na druhém pak autobusové a vlakové nádraží, hlavní silnice směrem do Uherského Hradiště a sídlo největšího zaměstnavatele, společnosti Fatra.
7 fotografií

Z mostu v Napajedlech zbyly jen pilíře. Místní si na objížďky zvykli

Zlínsko
Valašská rally, ilustrační foto.
Oblíbený motoristický podnik Valašská rally se o víkendu neodbude pouze ve „ValMezu“ a okolí, těšit se něj mohou i lidé v Novém Jičíně. Jen se musí smířit s omezeními dopravy v neděli 7. dubna na Masarykově náměstí směrem na Čerťák, v Kojetíně, Hostašovicích i ve Straníku!  Níže v článku zjistíte i omezení v hromadné dopravě.
7 fotografií

Valašská rally 2024 je tady! Co znamená pro Nový Jičín

Novojičínsko
Ilustrační foto.
Pokuty dohromady za více než 1,8 milionu korun vyměřil krajský koordinátor dopravy v Libereckém kraji Korid LK autobusovým dopravcům za neodjetí spojů, nedodržení jízdních řádů a kvalitu služeb v loňském roce. Mezi nejzávažnější pochybení patří podle Koridu LK, když neodjede spoj. Ve srovnání s rokem 2022 jsou pokuty o bezmála 40 procent nižší, tehdy byly vyměřeny sankce za téměř 3 miliony korun.

Nepřijel vám autobus? Liberecký kraj vyměřil dopravcům pokuty za 1,8 milionu

Liberecko
Ilustrační snímek
Jablonec nad Nisou - Kvůli havarijnímu stavu byl v úterý 2. dubna zcela uzavřel most v ulici Luční. Stavbaři jej začali už bourat. Jeho uzavírka nijak neovlivní jakoukoli dopravu, autobusy k výjezdu či vjezdu na autobusové nádraží budou využívat jiné komunikace. Stavba potrvá do konce července a město za ni zaplatí přes tři miliony korun.

U jabloneckého autobusáku postaví nový most, dopravu neomezí

Jablonecko
Slovenské létající auto AirCar
AirCar odlétá ze Slovenska do Číny. Po úspěšném získání certifikátu o letové způsobilosti a demonstraci svých schopností se nyní slovenské létající auto chystá na výrobu v daleké Asii. Tento krok může znamenat revoluci v oblasti osobní dopravy. Ve vývoji létajících vozidel figuruje však víc společností z Číny i USA, které úspěšně provedly letové zkoušky.
7 fotografií

Slovenské létající auto míří vstříc budoucnosti. Výroba bude v Číně

Věda a technika
Při budování dálnice D7 u Slaného učinili archeologové první objevy.
Do plného provozu bude poslední březnovou neděli uvedena do provozu zrekonstruovaná mimoúrovňová křižovatka na 3. kilometru dálnice D7 u Kněževsi. Kvůli větší bezpečnosti a plynulosti silničního provozu zde přibyly přídatné pruhy. Zároveň dál probíhají intenzivní přípravy dostavby dálnice D7 na trase Knovíz – Slaný-západ – Kutrovice – Panenský Týnec. Archeologové zde objevili kostry i stavby ze starověku.
7 fotografií

Křižovatka na D7 u Kněževsi je hotová. U Slaného našli archeologové kostry

Kladensko
Doprava, která míří po vnitřním průtahu Přerovem, dává pořádně zabrat komunikacím. Kvůli díře na mostu Legií se zúžil jízdní pruh a doprava se v těchto místech štosuje.
/VIDEO, GALERIE/ Nápadně to připomíná dobu, kdy v Přerově chyběl vnitřní průtah a auta se vlekla městem v dlouhých kolonách. Stačí jedna dopravní kolize a na frekventovaných tazích v Tovární ulici, na Velkých Novosadech či v Předmostí se štosují auta. Důvodem zpomalení dopravy je nebezpečný výtluk na mostě Legií, který uzavřel část pravého jízdního pruhu.
18 fotografií

Nebezpečný výtluk na mostě Legií musejí řidiči objíždět. Špunt zpomaluje dopravu

Přerovsko